„Baltų literatūros savaitės 2022“ renginių dėlionė Barupės skyriuje

2022-2023 m. m.

Jau trečius metus Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro Barupės skyrius dalyvavo tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“. Džiaugėmės galėdami tęsti kelionę nematomu tiltu tarp Latvijos ir Lietuvos, kuris kasmet vis tvirtesnis, paremtas protėvių grįstais ilgamečiais ryšiais.

Projekto veiklose aktyviai dalyvavo ikimokyklinio ugdymo „Nykštukų“ grupės ugdytiniai, kurie noriai mokėsi nuotaikingai pasisveikinti lietuvių ir latvių kalbomis. Dalyviams pristatėme unikalų dirbinį – Baltijos šalių formos monetų rinkinį, pasakojantį sudėtingą ir permainingą Baltijos sesių istoriją.

Vėliau mažuosius pakvietėme į stebuklingą latvių tautinių kostiumų spalvų ir raštų karalystę, kurioje jie mielai kūrė, spalvino, susidomėję žiūrėjo nuotraukas iš parodos „Lėlės Latvijos regionų tautiniais drabužiais“.

Kuigalių kaimo bibliotekininkė vaikus supažindino su turimomis bibliotekoje latvių autorių knygutėmis, vyko garsiniai skaitymai. Mažieji tęsė pažintį su latvių kultūra, žiūrėdami Latvijos kino klasikos animacinius filmukus: „Ki–ke–ri–gū“, „Vanagas“, „Zuikių pirtelė“.

Penktadienio popietę skyriaus aktų salė tapo baltų kino teatru. Vyresnieji moksleiviai, grįžę po pamokų, noriai rinkosi pasižiūrėti kaimyninėje šalyje sukurto vaidybinio filmo „Žmogaus vaikas“. Žiūrovų netrikdė tai, kad filmas įgarsintas latgalių kalba, pasirinko angliškus subtitrus. Vyresniuosius supažindinome su Andrejs Plakans knyga „Glausta Baltijos valstybių istorija“. Mūsų šalių istorija turtinga pasididžiavimo vertų datų, menančių lietuvių ir latvių drąsą ir ryžtą gyventi laisvai ir savarankiškai. Nuotraukos Odetos Šablevičiūtės, Elenos Jankauskienės, koliažas, filmukas Linos Činikienės

Projekto organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras, Vytauto Didžiojo universitetas

Projekto partneriai: Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė

Projekto rėmėjai: Kavos Draugas, RTTAX, Save24, Glasses on, Sapiegos klinika