Mokslo ir žinių diena

Kategorijos: 2014-2015 | Komentarai negalimi

Žeimių miestelio šventė „Tradicijos ir dabartis“

Kaip ir kasmet, liepos pradžioje, Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse, visi žeimiečiai ir miestelio svečiai rinkosi į šventę, šįkart gavusią pavadinimą „Tradicijos ir dabartis“. Šventė šiais metais įvyko susivienijus trims organizatoriams – Žeimių seniūnijai, VO „Žeimių bendruomenei“ ir Žeimių mokyklai – daugiafunkciam centrui.

Mokslo metų užbaigimo šventė

Birželio 5 d. – paskutinė mokslo metų diena 6-10 klasių mokiniams. Tai laukta mokinių diena, po kurios trumpam pamirš vadovėlius, mokyklinius suolus ir mėgausis vasaros malonumais.

Pirmąsias pamokas skyrėme bendravimui su klasių vadovais. Mokiniai įsivertino savo pažangą, pasiekimus, numatė gaires sekantiems mokslo metams. Po to visi sugužėjo į aktų salę, kur vyko mokslo metų ir paskutinio skambučio šventinis renginys.

Reikšmingi Žeimių mokyklos istorijos puslapiai

Žeimių mokykla, šiemet švenčianti 420 metų įkūrimo jubiliejų, papildė savo istoriją dar vienu reikšmingu puslapiu apie buvusį mokytoją Liudą Butkevičių, kuris 1907-1914 m. dirbo Žeimių pradžios mokykloje.

Dokumentinę medžiagą ir knygų apie L. Butkevičių birželio 3 d. susitikimo metu mūsų mokyklai dovanojo žymus žurnalistas, rašytojas, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko padėjėjas Vilius Kavaliauskas. Svečias daug metų renka medžiagą ir išleido ištisus tomus knygų apie Lietuvos savanorius, Vyčio kryžiaus ordino kavalierius. Į jo akiratį pakliuvo Liudo Butkevičiaus biografija, kuri ilgainiui virto knyga „Pulkininkas Liudas Butkevičius. Mokytojas, karininkas, rezistencijos vadovas“.

Edukacinė programa Klaipėdoje

Birželio 2 dieną 6-9 klasių mokiniai vyko į Klaipėdą, kur dalyvavo edukacinėje programoje. Mokinius ypatingai sužavėjo pirmoji edukacinės programos dalis – ekskursija „Klaipėda iš paukščio skrydžio“. Mokiniai laiptais pakilę į 46,5 metrų aukščio Šv. Mergelės Marijos Taikos karalienės bažnyčios bokštą grožėjosi miesto panoraminiais vaizdais.

Antroje edukacinės programos dalyje viešosios įstaigos „Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras“ gidė supažindino su 20 senamiestyje įsikūrusių skulptūrų, papasakojo jų atsiradimo istorijas.

Pasigrožėję Klaipėdos senamiesčiu mokiniai vyko į Senąją perkėlą, iš kurios kėlėsi keltu į Lietuvos Jūrų muziejų, delfinariume stebėjo delfinų pasirodymą. Nuotraukos

Mokytoja Rūta Juškienė

„Noriu ištart „Sudie“

Gegužės 29 d. „Boružėlių“ grupės vaikučiai šventė išleistuves į 1 klasę.

Vaikai, kaip paaugę paukščiukai, pakėlė sparnelius skrydžiui į tolimesnę kelionę. Susirinkę tėveliai, direktorė, pedagogai prisiminė viską, kas buvo, ir linkėjo vaikams geros kelionės į nuostabų žinių pasaulį. Vaikučiai už rūpestį, meilę ir suteiktas žinias atsidėkojo koncertine programa.

Šventės pabaigoje direktorė įteikė priešmokyklinukų diplomus. Nuotraukos

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolanta Jakštienė

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Danguolė Steponavičienė