Išvyka į Kauną

Gegužės 26 d. pirmokai, antrokai, trečiokai ir penktokai vyko į Kauną.

Aplankė Tado Ivanausko zoologijos muziejų, apžiūrėjo trofėjų salę, bestuburių, vabzdžių, paukščių, žuvų, roplių, osteologijos, žinduolių ekspozicijas. Praturtėję žiniomis apie gamtą, susipažino su dalimi Kauno senamiesčio, Kauno pilimi.

Antroje dienos dalyje apsilankė pramogų centre „Mega“. Susipažino su akvariumo gyventojais. Stebėjo filmą vaikams „Piktieji paukščiai“ ir pramogavo vaikų statybų aikštelėje. Namo parsivežė daug įspūdžių ir puikią nuotaiką. Nuotraukos

Mokytoja Sigita Juknienė

Kategorijos: 2015-2016 | Komentarai negalimi

Atvirų durų diena Kauno AVMI Jonavos poskyryje

Gegužės 26 d. grupė  8-10 klasės mokinių lankėsi Kauno AVMI Jonavos poskyryje.

Informacinės paskaitos metu  10 klasės mokiniai pagilino žinias įgytas ekonomikos ir verslumo pamokų metu, o aštuntokai ir devintokai sužinojo apie mokesčių svarbą valstybėje, nuo ko pradėti kuriant savo verslą, VMI teikiamas paslaugas.

Mokytoja Danguolė Svirskienė

Kategorijos: 2015-2016 | Komentarai negalimi

Aerobikos ir šokio fiesta

Gegužės 19 dieną mokykloje vyko rajoninis renginys – aerobikos ir šokio fiesta.

Šventėje dalyvavo ne tik Žeimių mokyklos aerobikos ir šokio būreliai, sulaukėme svečių iš „Lietavos“ ir „Neries“ pagrindinių mokyklų (vadovė Dovilė Bareikaitė), savo grakštumu stebino merginų grupė iš Senamiesčio gimnazijos (mokytoja Jolanta Abramavičienė), abejingų nepaliko Jeronimo Ralio gimnazijos vaikinų grupė „Alfa“.

Džiaugiamės pavykusiu renginiu ir tikimės, kad visus, mylinčius šokį, fiesta dar ne kartą sukvies į Žeimius. Nuotraukos

Mokytoja Živilė Jefimenkė

Kategorijos: 2015-2016 | Komentarai negalimi

Integruota fizikos – geografijos pamoka Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje

Gegužės 16 d. septintos klasės mokiniai dalyvavo integruotoje fizikos – geografijos pamokoje ,,Elektros energijos gavyba ir perdavimas Kruonio HAE“. Pamoka prasidėjo nuo susipažinimo su hidroakumuliacinės elektrinės maketu. Kruonio HAE – vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse. Energetinės sistemos apkrovai sumažėjus, hidroakumuliacine elektrinė, naudodama kitų elektrinių gaminamą perteklinę elektros energiją, pumpuoja vandenį iš žemutinio vandens baseino – Kauno marių, į aukštutinį vandens baseiną – dirbtinį rezervuarą, taip sukaupdama (akumuliuodama) vandens potencinę energiją.

Pamoka prasidėjo prie žemutinio baseino. Septintokai pamatė kaip vanduo iš Kauno marių atkeliauja iki vamzdynų, o jais iki viršutinio baseino. Toliau pamoka tęsėsi mašinų salėje. Čia apžiūrėjome visus 4 veikiančius generatorius. Buvo planuojama paleisti 8 generatorius, tačiau šiuo metu 4 yra užkonservuoti.

Pakilus į statų kalną prie aukštutinio vandens baseino – dirbtinio rezervuaro, atsivėrė visa pastatų ir apylinkių panorama. Aukštutinis baseinas yra 100 m aukščiau Kauno marių lygio. Grįžę į mokyklą mokiniai atliko mokytojų paskirtas užduotis. Nuotraukos

Mokytoja Danguolė Svirskienė

Kategorijos: 2015-2016 | Komentarai negalimi

Gegužės 31-oji – pasaulinė diena be tabako

Gegužės 20 d., pasitinkant Pasaulinę dieną be tabako, mokiniai buvo kviečiami į akciją „Ateik, pamatyk, susimąstyk…. kodėl rūkai?“ Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į rūkymo keliamą pavojų ir skatinti juos atsisakyti šio žalingo įpročio.

Rūkantį žmogų 3 kartus dažniau ištinka širdies infarktas, insultas, dažniau sergama kvėpavimo sistemos ligomis, skrandžio opalige, rūkančiam vairuotojui sutrinka spalvų suvokimas, mažėja regėjimo laukas, silpnėja dėmesys, reakcijos greitis, jautrumas garsui. Tabako dūmuose yra apie 43 žinomų kancerogenų. Kasmet nuo rūkymo sukeltų ligų miršta 4,9 milijonai pasaulio gyventojų. Prognozuojama, jog per ateinančius 25 metus šis skaičius turėtų išaugti iki 10 milijonų. Lietuvoje dėl rūkymo kasmet netenkama per 7000 gyvybių.

Kiekviena surūkyta cigaretė palieka pėdsaką žmogaus organizme. Sveikata mūsų gyvenime nėra viskas, tačiau be sveikatos visa kita yra niekas. Nuotraukos

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kazimiera Šaminienė, socialinė pedagogė Erika Kutkienė

Kategorijos: 2015-2016 | Komentarai negalimi

Skaitymo iniciatyva „Būkite pažįstami“

Sakoma, kad mada egzistuoja visose gyvenimo srityse. Mūsų bibliotekos lentynose taip pat gyvuoja savotiškos „mados“. Net ir neskaičiusieji knygos, pažįsta Linos Žutautės Kakę Makę, kuri įsigudrino įsitaisyti ant jogurtų, dešrelių pakuočių ir persikelti į šaldytuvų lentynas. Kakei Makei populiarumu nenusileidžia Rob Scotton sukurtas katinėlis Juodis, iš Islandijos atvykę pabaisiukai, Jeff Kinney Nevykėlis, patikėjęs skaitytojams savo slapčiausius dienoraščius.

Siekiant skatinti, kad mažieji skaitytojai atrastų kuo daugiau įvairių ir įdomių knygų, paskutiniąją balandžio savaitę bibliotekoje buvo organizuota skaitymo iniciatyva „Būkite pažįstami“. Ilgosios pertraukos metu mokiniai susipažindavo ne tik su nauja knyga, bet ir pabendraudavo su tą dieną Skaitytojo Krėsle įsitaisiusiu skaitytoju.

Skaityti toliau

Kategorijos: 2015-2016 | Komentarai negalimi