Bendravimas su tėvais

Spalio 22 dieną į mokyklos aktų salę susirinko gausus būrys mokinių tėvų, mokytojų, mokyklos darbuotojų. Mokinių tėvų susirinkimo metu buvo kalbama apie įstaigos naujoves, pateikta informacija, kokias papildomas funkcijas vykdo mokykla tapusi daugiafunkciu centru. Dalyviai supažindinti su mokinių maitinimo tvarkos pakeitimais, kurie įsigalios nuo lapkričio 1 dienos.

Pasikeitus mokyklos nuostatams, keičiasi mokyklos tarybos sudėtis. Tėvai išrinko į mokyklos tarybą savo atstovus: Ilmą Šafronienę, Ingą Šafronienę ir Vidą Rokienę. Daugiausia balsų surinkusi  Vida Rokienė išrinkta tėvų komiteto pirmininke.

Tėvai klausėsi psichologės Vilmos Kvietkuvienės paskaitos „Pozityvioji tėvystė: auklėjimo ir ryšio su vaiku kūrimo metodai“. Nuotraukos Rūtos Juškienės

Direktorė Dijana Vazgienė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

„Miško pasakos“ paslaptys

Spalio 21 dieną klasės valandėlės metu 6 klasės mokiniai dalyvavo bibliotekos organizuojamojoje pamokoje „Eduardui Mieželaičiui-95“.

Mokyklos bibliotekininkė Edita Gerulaitienė papasakojo mokiniams apie rašytojo asmenybę bei kūrybą. Mokiniai noriai prisiminė mylimus vaikystės personažus – Zuikį Puikį, Kastantą muzikantą, smalsiąją Dainą – ir buvo pakviesti atversti neskaitytą Eduardo Mieželaičio knygą – „Miško pasaka“. Pasak docento dr. Kęstučio Urbos, „Miško pasaka“ – iškilus, turiningas kūrinys, neabejotinai labai svarbus vaikų literatūros istorijoje.

Skaityti toliau

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Priešgaisrinės saugos pratybos

Spalio 17-osios rytą prie mokyklos viena po kitos atvažiavo net keturios ugniagesių gelbėtojų mašinos iš Žeimių, Kulvos, Bukonių ir Jonavos. O pro artimiausią išėjimą link stadiono iš mokyklos pastato skubėjo vaikų grupės. Virstantys dūmai gąsdino šalia mokyklos gyvenančius žeimiečius. Laimei, tą dieną gaisras buvo tik imituojamas, nes vyko mokomosios pratybos.

Skaityti toliau

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Paroda „Rudenėlis atkeliavo“

Spalio 15-17 dienomis mokyklos pradinių klasių koridoriuje vyko tradicinė kūrybinių darbų iš gamtinės medžiagos paroda „Rudenėlis atkeliavo“.

Parodoje dalyvavo ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupių vaikai bei 1-4 klasių mokiniai. Vienus darbelius gamino mokiniai savarankiškai, kitiems į pagalbą suskubo tėveliai. 1-2 klasių mokiniai kūrybinių darbų parodą papildė pačių pagamintu skelbimu, o 3-4 klasių mokiniai su anglų kalbos mokytoja Rita Lomokovskiene išpuošė kabineto duris rudenis tema.

Parodos dalyviai apdovanoti mokyklos direktorės padėkomis. Nuotraukos Sigitos Juknienės

Mokytoja Sigita Juknienė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

„Mišrainių fiesta“

„Mišrainių fiesta“ – taip vadinosi spalio 16 dieną vykusi technologijų pamoka, į kurią buvo integruotas projektas ,,Mokomės kartu su tėvais“. Jame dalyvavo 5 klasės mokiniai kartu su tėveliais.

Mokiniai susiskirstė į grupeles, gavo užduotį iš turimų daržovių sukurti originalius patiekalus. Gerai nusiteikusiems mokiniams ir jų tėveliams netrūko kūrybiškumo. Darbo pabaigoje kiekviena grupė pavadino savo gaminį ir jį pristatė, o sveikatos priežiūros specialistė Kazimiera Šaminienė supažindino su sveikos mitybos principais. Nuotraukos Astos Vancevičienės

Mokytoja Asta Vancevičienė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Spalio 10 dieną mokykloje paminėta Pasaulinė psichikos sveikatos diena.

Psichikos sveikata tai – gerovės būklė, kai asmuo suvokia savo paties sugebėjimus, gali susidoroti su gyvenimo įtampomis ir geba dirbti produktyviai. Ji priklauso ir nuo fizinės būklės – sportuojantis, sveikai besimaitinantis, gerai išsimiegantis žmogus yra energingas ir optimistiškai nusiteikęs.

5-10 klasių mokiniams buvo organizuojamos integruotos pamokos, kurias vedė mokyklos psichologė Vilma Kvietkuvienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kazimiera Šaminienė. Pamokų metu vyko diskusijos, kas tai yra psichikos sveikata ir kaip ją reikia stiprinti. Mokiniams pamokos patiko, jie aktyviai dalyvavo aptarime ir relaksacijos užsiėmime.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kazimiera Šaminienė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Krašto apsaugos diena Rukloje

Spalio 8 dieną devintokai ir dešimtokai kartu su mokytojomis Inga Dūdiene ir Elena Vojevuckaite vyko į Ruklos kariniuose daliniuose organizuojamą krašto apsaugos dieną.

Mokiniai sužinojo apie galimus karo tarnybos būdus, 7 priežastis, dėl kurių verta tapti kariu, susipažino su  įvairia karo technika, bendravo su kariais.

Buvo įdomu sužinoti, kaip be degtukų užkurti laužą, dalyvauti estafetės rungtyje bei išmokti  rikiuotės pradmenų. Mokiniai apsilankė kareivinėse, šaudykloje, naudodamiesi žiūronais greitai surado „priešo stovyklą“ ir, žinoma, ragavo kareiviškos košės.

Krašto apsaugos diena Ruklos kariniuose daliniuose visiems mokiniams labai patiko. Nuotraukos Luko Gumausko

Karjeros koordinatorė Elena Vojevuckaitė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi