Kviečiame dalyvauti konkurse
Skaityti daugiau

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

„Mokykla be sienų“

Lapkričio 21 dieną dalis mūsų mokyklos mokytojų ir mokinių vyko į IV mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodą ,,Mokykla be sienų“.

Mokytojai noriai dalyvavo paskaitose, susipažino su ugdymo proceso inovacijomis. Mokiniai susipažino su atvirose erdvėse įkurtomis parodomis – veiklomis, jose aktyviai dalyvavo: fotografavosi ,,Šviesos“ įrengtoje foto studijoje, persirengę viduramžių stiliaus rūbais tapo damomis ir princesėmis, pasimatavę šarvus kovėsi viduramžių kovose, mokėsi liaudies juostų pynimo meno, stebėjo mobiliose laboratorijose mikrobus, džiaugėsi lietuviškų robotukų galimybėmis. Nuotraukos

Mokytoja Rūta Juškienė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Minėjome Europos sveikos mitybos dieną

Lapkričio 20 dieną aštuntos klasės mokiniai noriai dalyvavo renginyje, skirtame sveikos mitybos dienai paminėti.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė K. Šaminienė skaitė  paskaitą apie sveikos mitybos svarbą ir jos principus. Biologijos ir chemijos mokytoja A. Vancevičienė tikrino žinias ir diskutavo su mokiniais apie vitaminus ir jų svarbą organizmui. Mokiniai sprendė kryžiažodį „Sveika mityba“, o po to patys gamino ir ragavo sveikus užkandžius.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kazimiera Šaminienė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Išvyka į baldų įmonę „FPI Baltic“

Lapkričio 18 d. septintos klasės mokiniai kartu su technologijų mokytoju  V. Vazgiu viešėjo norvegų baldų įmonėje  UAB „FPI Baltic“ Žeimiuose. Įmonėje  vyko integruota technologijų pamoka. Įmonės konstravimo skyriaus vadovė technologė Erika Paukštė papasakojo apie įmonės veiklą.

Mokiniai sužinojo apie baldų gamybos profesijas, kvalifikacijas, susipažino su darbo rinkos, profesinės karjeros galimybėmis. Septintokai lankėsi baldų surinkimo ir apmušimo baruose. Baldų įmonėje  mokiniai atliko technologijų mokytojo V. Vazgio iš anksto paskirtas praktines užduotis. Išvyka mokiniams patiko. Nuotraukos

Karjeros koordinatorė Elena Vojevuckaitė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2014

Lapkričio 10-14 dienomis mokyklos biblioteka prisijungė prie Šiaurės šalių ir Baltijos regiono bibliotekų, dalyvaujančių projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“.

Savaitę prasidėjome tradiciškai – tekstų skaitymais kartu su tūkstančiais Europos vaikų.

Skaityti toliau

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Tolerancijos diena

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, mūsų mokykloje minėjome Tolerancijos dieną. Šių metų simboliu pasirinkta „Tolerancijos knyga“.

5-10 klasių mokiniai aiškino tolerancijos svarbą, pateikė tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžių. Sukurta „Tolerancijos knyga“ lapkričio 14 d. buvo palikta bibliotekoje ir visa mokyklos bendruomenė galėjo ją pavartyti.

Kol vieni mokiniai kūrė knygą, kiti savo jėgas išbandė krepšinio varžybose, kuriose dalyvauti buvo pakviesti ir šeimų nariai. Nuotraukos

Mokinių tarybos kuratorė Asta Vancevičienė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Tautosakos skrynelę atvėrus

Lapkričio 13 d. mokyklos etnografijos seklyčioje 5 klasės mokiniams vyko literatūros pamoka „Tautosakos skrynelę atvėrus‘“. Sekėme pasakas, ieškojome paslapčių mįslių sandaroje, žavėjomės patarlių ir priežodžių taiklumu.

Mokinius domino seklyčios eksponatai, domėjosi audimu, verpimu, duonos kepimu, todėl išmokome pavadinti ne vieną iš senovės laikų atkeliavusį daiktą.

Pamokoje dalyvavo Arūnės mama, kuri vaikams padėjo minti mįsles, o auklėtoja Asta, pasirodo, moka daug patarlių. Mokiniai praplėtė savo žodyną, taip pat supratimą apie senovės lietuvių gyvenimą ir buitį.

Mokytoja Ramutė Dailidienė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Išvyka į Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę

Lapkričio 11 d. septintokai ir dešimtokai kartu su mokytojais Danguole Svirskiene, Stase Savickaite, Elena Vojevuckaite ir Vaclovu Vazgiu lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje.

Mokiniai dalyvavo profesiniame veiklinime: stebėjo elektros energijos gamybos ir perdavimo procesą, susipažino su elektrinės darbuotojų profesijomis. Kruonio HAE atstovas, atsakingas už hidrostatinių priežiūrą, papasakojo apie vienintelės tokio tipo elektrinės Baltijos šalyse veiklą, atsakė į mokinių klausimus. Mašinų salėje mokiniai susipažino  su  elektrinės veikimo principu, pabuvojo prie aukštutinio baseino. Išvyka visiems patiko. Nuotraukos

Karjeros koordinatorė Elena Vojevuckaitė

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi