Tinklinio varžybos

Kiekvienais metais liepos 6-ąją, Lietuvos valstybės dieną, Žeimių miestelyje rengiama šventė. Šventės programoje – ir tradicinėmis tapusios paplūdimio tinklinio varžybos 2×2, vykstančios prie Žeimių ežerėlio.

Šiais metais varžybose sulaukėme rekordinio komandų skaičiaus – net dvidešimt! Dalyviai atvyko iš Kauno, Jonavos, Kulvos, Pauliukų, Truskavos (Kėdainių r.), dalyvavo ir Žeimių miestelio komanda. Iš viso sužaistos trisdešimt vienerios rungtynės.

Iš pradžių žaista iki dviejų pralaimėjimų, po to jau vyko atkrintamosios varžybos. Pirmą kartą atvykusi į šias varžybas Truskavos miestelio komanda tapo varžybų nugalėtoja. Lemiamoje kovoje ji nugalėjo Jonavos miesto I komandą. Trečią vietą užėmė Jonavos miesto II komanda.

Prizus komandoms įsteigė Žeimių seniūnija. Visų komandų – nugalėtojų dalyviai buvo apdovanoti taurėmis ir sportiniais marškinėliais.

Sporto renginių organizatorius Aleksandras Janovskis

Žeimių miestelio šventė

Liepos 6-tąją Žeimiuose vyko tradicinė miestelio šventė „Tradicijos ir dabartis“, skirta paminėti Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Sveikinimo žodį gausiai susirinkusiems ir lietaus nepabūgusiems žeimiečiams bei miestelio svečiams tarė visi trys renginio organizatoriai – Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro direktorė Dijana Vazgienė, Žeimių seniūnas Faustas Pilipavičius ir bendruomenės pirmininkas Bronislovas Liutkus. Renginio organizatoriai pasidžiaugė gražiomis šventės gyvavimo tradicijomis.

Skaityti toliau

„Rasito rasyte…“

Birželio 17 dieną Šveicarijos kaime (Jonavos r.) vyko respublikinė Rasų šventė „Rasito rasyte…“, kurioje dalyvavo ir Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro šokėjos.

Šventėje šokome, stebėjome kolektyvų pasirodymus, rinkome žolynus, pynėme vainikus. Gražiausią ir originaliausią vainiką supynė mūsų šokėja Kamilė Trukšaninaitė.

Degant laužams ir stebulėms merginos nešė vainikus plukdyti į vandenį. Anksčiau buvo tikėta, jog trumpiausią metų naktį vanduo pasižymi ypač stipriomis magiškomis galiomis, o vainikėlių plukdymas parodo ateitį: jei vainikėlis plaukia, mergina ištekės, o jei stovi vietoje, iki kitų metų vyro susirasti nepavyks.

Smagiai pasišokę dainuojant Audriui Janoniui, grįžome į namus kupini gerų įspūdžių. Nuotraukos Editos Šnelienės

Mokytoja Asta Grigaliūnienė

Vytauto Kernagio jubiliejaus minėjimas

Birželio 10 d. Žeimių dvaro sodyboje nuo 18 val. vyko Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro ir asociacijos „Aikas Žado“ bendromis pastangomis organizuotas aktoriaus, muzikos atlikėjo ir kūrėjo Vytauto Kernagio 65-tųjų gimimo metinių minėjimo vakaras.

Smarki liūtis sujaukė renginio sumanytojų planus ir planuotą pikniką po atviru dangumi pakeitė jaukus pasisėdėjimas prie arbatos puodelio dvaro patalpose. Renginio metu vyko 1986 metais sukurto muzikinio filmo „Kažkas atsitiko“ peržiūra, kuriame nufilmuoti trijų tuo metu populiarių lietuvių grupių vaizdo klipai: Vytauto Kernagio su „Artele“, „Fojė“ ir „Anties“.

Skambant Vytauto Kernagio muzikai renginio dalyviai šnekučiavosi, vaišinosi savo pačių atsineštais skanėstais ir tokiu būdu minėjo maestro. Nuotraukos

Renginių organizatorė Ingrida Stundžė

„Bendraminčiai 2016“

Birželio 6 – 10 dienomis Žeimių mokykloje – daugiafunkciame centre buvo vykdomas vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla 4 – 6 klasių mokiniams.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, ugdyti fizinį aktyvumą, judesių kultūrą, muzikalumą, meilę gamtai ir grožiui.

Vaikai susirinko į stovyklą „Bendraminčiai“, kur kiekvieną dieną jų laukė pilna įdomių užsiėmimų programa, šilti nemokami pusryčiai ir pietūs.

Skaityti toliau