Paroda – konkursas „Kalėdų pasaka“

Konkurso nuostatai    Rekomenduojami filmai ir literatūra

Kategorijos: 2014-2015 m. m. | Komentarai negalimi

Išvyka į baldų įmonę „FPI Baltic“

Lapkričio 18 d. septintos klasės mokiniai kartu su technologijų mokytoju  V. Vazgiu viešėjo norvegų baldų įmonėje  UAB „FPI Baltic“ Žeimiuose. Įmonėje  vyko integruota technologijų pamoka. Įmonės konstravimo skyriaus vadovė technologė Erika Paukštė papasakojo apie įmonės veiklą.

Mokiniai sužinojo apie baldų gamybos profesijas, kvalifikacijas, susipažino su darbo rinkos, profesinės karjeros galimybėmis. Septintokai lankėsi baldų surinkimo ir apmušimo baruose. Baldų įmonėje  mokiniai atliko technologijų mokytojo V. Vazgio iš anksto paskirtas praktines užduotis. Išvyka mokiniams patiko. Nuotraukos

Tautosakos skrynelę atvėrus

Lapkričio 13 d. mokyklos etnografijos seklyčioje 5 klasės mokiniams vyko literatūros pamoka „Tautosakos skrynelę atvėrus‘“. Sekėme pasakas, ieškojome paslapčių mįslių sandaroje, žavėjomės patarlių ir priežodžių taiklumu.

Mokinius domino seklyčios eksponatai, domėjosi audimu, verpimu, duonos kepimu, todėl išmokome pavadinti ne vieną iš senovės laikų atkeliavusį daiktą.

Pamokoje dalyvavo Arūnės mama, kuri vaikams padėjo minti mįsles, o auklėtoja Asta, pasirodo, moka daug patarlių. Mokiniai praplėtė savo žodyną, taip pat supratimą apie senovės lietuvių gyvenimą ir buitį.

Mokytoja Ramutė Dailidienė

Išvyka į Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę

Lapkričio 11 d. septintokai ir dešimtokai kartu su mokytojais Danguole Svirskiene, Stase Savickaite, Elena Vojevuckaite ir Vaclovu Vazgiu lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje.

Mokiniai dalyvavo profesiniame veiklinime: stebėjo elektros energijos gamybos ir perdavimo procesą, susipažino su elektrinės darbuotojų profesijomis. Kruonio HAE atstovas, atsakingas už hidrostatinių priežiūrą, papasakojo apie vienintelės tokio tipo elektrinės Baltijos šalyse veiklą, atsakė į mokinių klausimus. Mašinų salėje mokiniai susipažino  su  elektrinės veikimo principu, pabuvojo prie aukštutinio baseino. Išvyka visiems patiko. Nuotraukos

Skaitovai įveikė pirmąjį turą

Lapkričio 8 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyko Respublikinio skaitovų konkurso I turas.

Šiame ture mūsų mokyklai atstovavo 4 mokiniai: 3 klasės mokinė Rusnė Ščegolkovaitė (mokyt. Liuba Jonaitienė), 6 klasės mokinė Ugnė Šneliūtė (mokyt. Rūta Juškienė) ir 10 klasės mokiniai Žilvinas Šuliokas ir Lukas Gumauskas (mokyt. Ramutė Dailidienė).

Įveikę nemažą būrį varžovų visi mūsų mokyklos atstovai tapo I turo nugalėtojais. Palinkėkite jiems sėkmės II ture lapkričio 22 d. Nuotraukos

Mokytoja Rūta Juškienė

Prasidėjo IV Metų mokinio sezonas

Lapkričio 5 d. aštuntos klasės mokiniai pradėjo IV projekto „Metų mokinys“ sezoną.

Metų aštuntoko rinkimuose dalyvavo Lukas Boreišis, Ignas Jasinskas, Greta Jusaitė, Roberta Mickevičiūtė, Skaistė Rokaitė, rinkimus stebėjo ir vertino direktorės pavaduotoja ugdymui Danguolė Svirskienė bei psichologė Vilma Kvietkuvienė.

Po III etapų paaiškėjo trečiosios vietos laimėtoja. Ja tapo Roberta. Finale, kaip ir pernai, susirungė Skaistė ir Lukas. Skaistei teko garbinga antroji vieta, Metų aštuntoku tapo Lukas.

Lukas Boreišis dalyvaus rajono Metų aštuntoko rinkimuose, kurie vyks mūsų mokykloje lapkričio 28 d. Nuotraukos Editos Gerulaitienės

Bibliotekininkė Edita Gerulaitienė

Viešnagė Lietuvos etnokosmologijos muziejuje

Spalio 23 d. septintokai ir dešimtokai kartu su mokytojomis Danguole Svirskiene, Stase Savickaite ir Elena Vojevuckaite lankėsi Molėtų rajone esančiame Lietuvos etnokosmologijos muziejuje.

Mokiniai dalyvavo integruotoje geografijos – fizikos – lietuvių gimtosios kalbos pamokoje „Etnokosmologija Lietuvoje ir pasaulyje“. Visiems buvo įdomu išsamiau  sužinoti apie žmogaus ryšį su kosminiu pasauliu, išgirsti apie tautos gyvenimo tradicijas, apeigas bei mokslo ir technikos pasiekimus, stebėti mokomąjį filmą apie Žemės planetą, grožėtis įspūdinga Molėtų apylinkių panorama. Mokiniai turėjo atlikti integruojamųjų dalykų praktines užduotis. Pamoka – išvyka visiems patiko. Nuotraukos