Žalingų įpročių prevencija

Internetinė mokymosi programa „Ką veikia vaikai?“ – unikalus, efektyvus ir patogus įrankis, sukurtas specialiai tėvams, siekiant padėti jiems geriau suprasti savo vaikus, stiprinti tarpusavio ryšį bei suteikti reikalingų žinių apie sveiką gyvenimo būdą.

Tikima, kad bendravimas šeimoje yra be galo svarbus ir vertingas, todėl būtent šeimoje turi būti kalbama apie įvairius dalykus ir diskutuojama skirtingomis temomis, lavinant kritinį vaikų mąstymą.

„Ką veikia vaikai?“ yra vienintelė mokomoji internetinė programa tėvams Lietuvoje. Ji paremta užduočių principu, kurias atlikus, įgytos žinios nesunkiai pritaikomos praktikoje.

Skirtingo pobūdžio informacijos ir faktų apie bendravimo su vaikais ypatumus ar problemų sprendimą yra gausu, tačiau dažnai tėvams kyla klausimas – kaip tai įgyvendinti praktiškai? Siekdama padėti tėvams išspręsti šią dilemą, programą sukūrė organizacija „Mentor Lietuva“. Nuo 2020 m. gegužės mėn. ją administruoja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Tikimės, jog čia rasite naudingų žinių bei įgysite vertingų įgūdžių padėsiančių efektyviau bendrauti su savo vaikais.


Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

Ankstyvoji intervencija

Kur kreiptis pagalbos, jeigu vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas?


K. A. S. – tai interaktyvi svetainė jaunimui (nuo 14 m.), kuris siekia:

  • kritiškai vertinti informaciją, galimybes ir pasirenka tinkamą kelią,
  • tikslų, yra atviras visuomenei, nebijantis iššūkių ir atsakomybės,
  • būti sveikas, stiprus, atsparus, mylintis gyvenimą ir žinantis savo vertę.

Svetainės kūrėjai siekia didinti jaunų žmonių sąmoningumą psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo klausimais, skatinti pasirinkti sveiką gyvenimo būdą ir įsivertinti savo rizikingą elgesį (rūkymas, narkotikų vartojimas) bei sužinoti, kur kreiptis pagalbos.


nerukysiu.lt – tai interneto svetainė, skirta asmenims, norintiems atsisakyti šio žalingo įpročio, bei motyvuoti asmenis nerūkyti. Svetainėje galima rasti testus, padedančius sužinoti rūkančiojo tipą bei priklausomybės laipsnį, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai, Lietuvos žemėlapį, kur kreiptis pagalbos metant rūkyti ir kt.


Komentavimo galimybė išjungta.