„Nykštukų“ grupės STEAM veiklos

2021-2022 m. m.

Kasdien vis labiau suvokiame, kad stipriai besikeičiantis pasaulis įpareigoja nuolat skatinti vaikų smalsumą, žinių troškimą. Siekiame užauginti smalsų, drąsų, bendraujantį, kritiškai mąstantį bei kūrybingą vaiką, todėl į kasdienį vaikų ugdymą įtraukėme STEAM veiklas, padedančias mažiesiems atskleisti ir pažinti pasaulį.

Kupinos žaismės ir atradimų veiklos žadino vaikų smalsumą, skatino tirti aplinką, domėtis mokslu, ugdė kūrybiškumą, gebėjimą pritaikyti įgytas žinias praktiškai, analizuoti, dirbti komandoje. Dauguma veiklų vyko lauke, nes darželio aplinka turtinga augalų įvairove. Šių veiklų metu, mažieji tyrinėtojai taip pat mokėsi naujų žodžių, turtino savo žodyną. Nuotraukos

Barupės skyriaus auklėtojos

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše „Nykštukų“ grupės STEAM veiklos

Joninės darželyje

2021-2022 m. m.

Laukėme, laukėme ir sulaukėme gražiausios vasaros šventės – Joninių.

Barupės skyriaus „Nykštukų“ grupės vaikai nuo pat ryto gamino vainikus. Pagaminę išėjo į kiemą ir šventė Jonines. Džiaugsmo, klegesio ir vaikų juoko netrūko visą dieną.  Valio vasarai, valio Joninėms! Nuotraukos Vaidos Janonienės

„Nykštukų“ grupės auklėtojos

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Joninės darželyje

Kelionė po Estiją ir Suomiją

2021-2022 m. m.

Birželio 18-20 d., vykdant projektą „Pažinkime gimtąjį kraštą“, grupė 5, 7 klasių mokinių, mokytojų bei miestelio bendruomenės narių vyko į ekskursiją Talinas – Helsinkis.

Birželio 18 dieną anksti ryte pradėjome kelionę Estijos sostinės link. Atvykę į Taliną, aplankėme Kardriorgo rūmus ir sodą, Piritos Šv. Marijos vienuolyną, buriavimo centrą, Tompėjaus pilį, Šv. Marijos katedrą, Lossi aikštę su įspūdingu soboru, Aleksandro Nevskio katedrą, Rotušę, Patkuli ir Kohtuosta apžvalgos aikšteles, miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijos pastatus, „Storosios Margaritos“ bokštą, Nigulistės Olevistės bažnyčias. Skaityti toliau

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Kelionė po Estiją ir Suomiją

Išvyka į Utenos kraštą

2021-2022 m. m.

Birželio 20 d., naudodamiesi Kultūros paso paslaugomis, 5-6 ir 8-9 klasių mokiniai vyko į keramiko Giedriaus Mazuro sodybą Antalgėje.

Menininko studijoje klausėmės apie ypatingą XVI amžiuje Japonijoje atsiradusią raku keramikos technologiją, glazūra marginome puodelius. Lengva nebuvo, nes glazūra, kuri atrodo ruda, iš tikrųjų yra žalia, ta kuri balta – mėlyna, o visas dekoro grožis pasimato tik išdegus gaminį.

Skaityti toliau

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Išvyka į Utenos kraštą

Būsimų pirmokų žvalgytuvės po mokyklą

2021-2022 m. m.

Birželio 17 d. į mokyklą rinkosi būsimieji pirmokai.

Vaikai keliavo į klasę, kur jų laukė įvairi veikla. Po užsiėmimų būsimieji mokinukai turėjo galimybę pasivaikščioti po mokyklą ir susipažinti su jos erdvėmis. Nuotraukos

Mokytoja Vilma Grigienė

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Būsimų pirmokų žvalgytuvės po mokyklą

Olimpinės dienos šventė Barupės skyriuje   

2021-2022 m. m.

Birželio 17 d. Barupės skyriaus sporto aikštyne vyko tradicinė Olimpinė diena, kurios tikslas – propaguoti aktyvumą ir sveiką gyvenseną.

Šventė prasidėjo Kuigalių bendruomenės narių Olimpinės mylios bėgimu. Vėliau sportininkai varžėsi 5 skirtingose estafetėse. Nuotaikingų estafečių dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir padėkomis. Gera nuotaika  ir noras nugalėti dar kartą įrodė, kad Olimpinė diena – puikus šeimas ir kaimo  bendruomenės narius vienijantis renginys. Nuotraukos

Barupės skyriaus vedėjas Algimantas Kšivickas

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Olimpinės dienos šventė Barupės skyriuje   

„Pažinimo džiaugsmas 2022“

2021-2022 m. m.

Kaip ir kasmet, pasibaigus mokslo metams, dvidešimt 1-4 klasių mokinių dalyvavo vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programoje „Pažinimo džiaugsmas 2022“.

Programai, kurios pagrindinis tikslas – organizuoti turiningą vaikų vasaros poilsį ir užimtumą, formuoti vaikų socialinius bei bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, iš Jonavos rajono savivaldybės biudžeto buvo skirta 1000 eurų parama.

Skaityti toliau

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše „Pažinimo džiaugsmas 2022“

„Vilties žiedas“

Šiemet minime 81-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kada per vieną savaitę, 1941 m. birželio 14-19 d., iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimu šiemet Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, paminėjome pilietine iniciatyva „Vilties žiedas“.

Skaityti toliau

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše „Vilties žiedas“

Integruota dailės ir pilietiškumo pamoka

2021-2022 m. m.

Birželio 10 d. devintos klasės mokiniai vyko į  Žeimių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčią, kur jiems buvo pravesta integruota dailės ir pilietiškumo pagrindų pamoka „Valstybė ir jos piliečiai“, skirta Žeimių parapijos 500-osioms metinėms.

Skaityti toliau

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Integruota dailės ir pilietiškumo pamoka

Mokslo metų užbaigimo šventė

2021-2022 m. m.

Birželio 9 dieną vyko 1-4 klasių mokinių Mokslo metų užbaigimo šventė.

Pirmokai, antrokai ir trečiokai su mokykla atsisveikino iki rudens, o ketvirtokai – visam laikui paliko pradinių klasių suolus. Mokyklos direktorė Dijana Vazgienė įteikė ketvirtokams pradinio ugdymo išsilavinimo pažymėjimus, padėkas. Padėkų šūsnį išsidalino ir kitų pradinių klasių mokiniai. Nuotraukos

Mokytoja Vilma Grigienė

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Mokslo metų užbaigimo šventė