Kelionė į biblioteką

2021-2022 m. m.

Rugsėjo 23 dieną ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružėlės“ ugdytiniai keliavo į stebuklingą knygučių pasaulį – Žeimių biblioteką. Svetingai vaikus sutikusi bibliotekininkė Asta supažindino juos su paslaptingomis bibliotekos lentynomis. Vaikus nustebino ne tik knygų gausa, bet ir rankų darbo lėlių paroda. Apžiūrėję parodą vaikai įdėmiai klausėsi bibliotekininkės sekamos pasakos bei dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose.

Turiningai praleista diena bibliotekoje, įgytos naujos žinios, nuoširdus bendravimas ugdytiniams suteikė daug džiugių emocijų. Kelione vaikai liko patenkinti ir pažadėjo dažniau atvykti į tokią nepaprastą, kupiną neatrastų įspūdžių knygučių šalį. Nuotraukos Ramintos Dušauskienės

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Daiva Ilevičienė

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Kelionė į biblioteką

„Iš gausybės rago“

2021-2022 m. m.

Nuo rugsėjo 20 dienos pradinių klasių koridoriuje surengta 1-4 klasių mokinių ir jų tėvelių darbų parodėlė „Iš gausybės rago“.

Originalūs eksponatai iš daržovių puošia aplinką, džiugina žiūrovo akį, kviečia gėrėtis įvairiausiomis spalvomis, autorių kruopštumu, kūrybiškumu ir išmone. Mokiniai noriai ir aktyviai dalyvauja parodoje su savo sukurtais darbeliais. Nuotraukos
Mokytoja Daiva Zolubaitė Deksnienė
Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše „Iš gausybės rago“

Mokslo ir žinių diena

2021-2022 m. m.

Po ilgos pertraukos Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro  kieme pasigirdo vaikų klegesys, tėvelių pašnekesiai, pirmas skambutis, kviečiantis visus į šventę.

Susirinkusiuosius džiugino gražus oras, seniai matytų draugų šypsenos, sveikinimai, kuriuos bendruomenės mokiniams, jų tėveliams, mokytojams ir visiems susirinkusiems tarė mokyklos direktorė Dijana Vazgienė, Žeimių miestelio seniūnas Faustas Pilipavičius, VO „Žeimių bendruomenė“ pirmininkas Gintaras Stašionis, Jonavos rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rita Lisauskienė,  Žeimių bažnyčios klebonas Rytis Gurkšnys.

Po trumpos šventės kieme, mokiniai su mokytojais skubėjo į klases pabendrauti,  prisiminti vasaros įspūdžių, aptarti ugdymosi naujoves. Nuotraukos

10 klasės vadovė Inga Dūdienė

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Mokslo ir žinių diena

Sėkmingų mokslo metų!

Kategorijos: 2021-2022 | Komentavimas išjungtas įraše Sėkmingų mokslo metų!

Edukacinė – pažintinė išvyka į Klaipėdos kraštą

2020-2021 m. m.

Rugpjūčio 28 d. Barupės skyriaus darbuotojos su Barupės bendruomene vyko į edukacinę-pažintinę kelionę – į VŠĮ Klaipėdos rajono amatų centrą, esantį Veiviržėnų miestelyje. Aplankėme Drevernos mažąjį uostą, plaukėme laivu po Kuršių marias …

Jaukioje amatų centro aplinkoje veiklas pristatė ir ekskursiją po Veiviržėnų miestelį vedė centro direktorė Valė Krauleidienė. Dalyvavome įdomioje edukacijoje „Lėlių gamyba“, kurios metu pasigaminome nepakartojamus ir vienetinius darbus – lėles, kurios džiugins namuose, gal kam padės atrasti savo naują pomėgį. Žinias, įgytas edukacijos metu, taikysime praktiniuose užsiėmimuose Barupės skyriuje kartu su Barupės bendruomene, susiburdami smagiai veiklai.

Turiningą pažintinę išvyką į Klaipėdos kraštą profesionaliai suorganizavo VO „Barupės bendruomenės centras“. Nuotraukos

Renginių organizatorė Elena Jankauskienė

Kategorijos: 2020-2021 | Komentavimas išjungtas įraše Edukacinė – pažintinė išvyka į Klaipėdos kraštą

Žolinės šventė

2020-2021 m. m.

Rugpjūčio viduryje, kai svarbiausi lauko darbai jau nudirbti, lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą.  Žolinė – Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmės, atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Praeitis įkvepia ieškoti naujų meno, gamtos, žmogaus jungčių. Šiemet Barupės skyriaus ir Barupės bendruomenės iniciatyva pradėta tradicija Žolinės dieną „pražydinti“ gatveles: gyventojai kviečiami savo sodybas, pakelės tvoras papuošti gėlių puokštėmis. Manoma, kad Žolinės puokštė – namų apsauga.

Buvo tikima – kas neateis kartu švęsti Žolinės, bus neturtingas, laimės neturės. Rugpjūčio 14 d. Barupės skyriaus ir Barupės bendruomenės atstovai dalyvavo tradicinėje Žolinės šventėje Juškonyse „Stebuklingas vasaros vainikas“, kur vyko kaimo bendruomenių sambūris „Burkuoja balandžiai po langu“. Vyko į svečius, nusiveždami ne tik Žolinės puokštes, balandėlius (balandėlių čempionatui), gardumynus, bet ir muzikinę puokštę, kurią savarankiškai, nes dar neturime meno vadovo, sukomponavo Barupės skyriaus moterų vokalinio ansamblio „Barupėlė“ narės. Smagu paviešėti kraštiečių draugijoje.

Žemės dosnumas nėra begalinis, nepamirškime to. Branginant gamtos dovanas, eilučių autorė kviečia pasidžiaugti likusia vasaros atkarpėle. Nuotraukos

Renginių organizatorė Elena Jankauskienė

Kategorijos: 2020-2021 | Komentavimas išjungtas įraše Žolinės šventė

„Tėviškės pastogėj“

2020-2021 m. m.

Liepos 22-25 d. Panoterių kultūros centre vyko nacionalinis kaimo mėgėjų teatro festivalis „Tėviškės pastogėj“, skirtas poeto, dramaturgo Petro Vaičiūno 131-osioms gimimo metinėms paminėti.

Barupės skyriaus ir Barupės bendruomenės centro atstovės kaip žiūrovės dalyvavo festivalio renginiuose.

Skaityti toliau

Kategorijos: 2020-2021 | Komentavimas išjungtas įraše „Tėviškės pastogėj“

Karaliaus Mindaugo karūnavimas – Lietuvos valstybės pripažinimas

2020-2021 m. m.

Liepos 6-ąją minime pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo Mindaugo karūnavimo dieną. Tą dieną lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę“. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį.

„Tautiškos giesmės“ giedojimas – tai mus vienijanti šventė ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius bei reikšmingus dalykus.

21 val. susirinkę Kuigalių kaimo poilsio zonoje pabuvome vieningi giedodami himną bei linkėdami, kad mūsų visų gyvenimus vainikuotų vienybės, darnos, sutarimo, dvasios stiprybės, meilės, tolerancijos, supratimo ir atjautos KARŪNA. Nuotrauka Inos Simovičienės

Renginių organizatorė Elena Jankauskienė

Kategorijos: 2020-2021 | Komentavimas išjungtas įraše Karaliaus Mindaugo karūnavimas – Lietuvos valstybės pripažinimas