Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa 2021

2021-2022 m. m.

Rugsėjo 20-24 d. mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“.

Septintokai dalyvavo integruotoje anglų kalbos pamokoje „Similarities and differences of Latvian and Lithuanian holidays” (Latvių ir lietuvių švenčių panašumai ir skirtumai), kurią vedė mokytoja Inga Dūdienė. Mokiniai susipažino su švenčių tradicijomis, jas palygino su lietuviškomis. Didelį įspūdį septintokams paliko latvių Dainų švenčių masiškumas ir dainų skambesys. Po muzikinį Latvijos pasaulį („In the world of Latvian music“) su mokytoja Inga keliavo ir aštuntokai. Jie klausėsi liaudies dainų, analizavo tekstą latvių ir anglų kalbomis. Nuostabą mokiniams sukėlė šių laikų Latvijos atlikėjų dainos, išgirstos lietuvių ir latvių kalbomis. Daugelį dainų mokiniai moka, bet pamiršę buvo, kad jas sukūrė latvių atlikėjai.

Mokytojos Rūta Juškienė ir Edita Gerulaitienė 7 klasėje vedė integruotą lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamoką „Baltų kalbos. Latvių kalba“. Didžiulė pagalba organizuojant šią pamoką buvo projekto koordinatorės Kristinos Vaisvalavičienės mokykloms parengta medžiaga. Septintokai stengėsi pajusti mūsų kalbų panašumus ir skirtumus, vertė į latvių kalbą pateiktų temų žodžius naudodamiesi žodynais internete.

Dailės pamokose 7-10 klasių mokiniai nagrinėjo baltų tautoms būdingus ženklus, juos panaudodami kūrė savo ornamentus.

Darbas virte virė ikimokyklinio ugdymo grupėse. „Meškučių“ grupės vaikučiai klausėsi latvių liaudies pasakos „Ežys ir kiškis“ ir Imanto Zieduonio „Meškučių pasakos“. Su auklėtoja Alina Imbrasiene pasakas inscenizavo ir kūrė įvairius darbelius. „Boružėlių“ grupės ugdytiniai su auklėtoja Daiva Ilevičiene skaitė latvių liaudies pasaką apie tai, kaip naminiai gyvūnėliai trobelę statė. Išklausę pasakos vaikai panoro ir patys namelį pastatyti, tad visi draugiškai kibo į darbą. Labai pravertė ir auklėtojos padėjėjų Ramintos bei Loretos pagalba.

Piešinių parodėles surengė priešmokyklinio ugdymo grupės, pradinių klasių mokiniai. Su savo mokytojomis – Danguole Steponavičiene, Sigita Jukniene, Liuba Jonaitiene, Daiva Zolubaite Deksniene, Vilma Grigiene – vaikai skaitė latvių liaudies pasakas, sekė Ūkės Pūkės, meškiuko Tobijo nuotykius, darbeliuose pavaizdavo įsimintiniausius pažinties su kaimynų literatūra momentus. Nuotraukos

Projekto organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras , Jonavos rajono mokyklų bibliotekų metodinis būrelis

Projekto partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje,

Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centrasLietuvos kino centras