Baltų literatūros savaitė 2021 Barupės skyriuje

2021-2022 m. m.

Pernai, dalyvaudami tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, projektą palyginome su medžiu. Tai – ne mažytis medelis, kuris po dienos kitos nuvysta. Šis medis toliau sėkmingai auga, kurio šakos stiebiasi į saulę, o vainikas užpildo Lietuvos ir Latvijos dangų.

Rugsėjo 20 d. Barupės skyriuje „Nykštukų“ grupės ugdytiniai savaitę pradėjo žiūrėdami edukacinę piešimo pamokėlę „Piešiame Latvijos vėliavą“ ir linksmai nusiteikę piešė. Vaikai sužinojo, kad Latvijos vėliava yra viena seniausių Europoje.

Visa savaitė buvo kupina veiklų ir įspūdžių. Su vyr. mokytoja Odeta Šablevičiūte ir meno vadove Gražina Grigaravičiene mokėsi dainuoti lopšinę „Aija žužu, meškutėli“, kuri įtraukta į gražiausių pasaulio lopšinių sąrašą. Tęsdami pažintį su latvių kultūra žiūrėjo animacinius filmukus, klausėsi skaitomų knygučių. Latvių pasakų įkvėpti sukūrė bendrą grupės pasaką, kuri atgijo lėlėmis–žaislais. Ruošdamiesi susitikimui su Ūke Pūke kūrė darbelius draugus – pelėdžiukus.

Rugsėjo 22–oji mums, lietuviams ir latviams, svarbi bei ypatinga – Baltų vienybės diena. Skyriuje kalbėta apie baltų tautų bendrystę. Kaip sąsają su Latvija renginių organizatorė, padrąsinta projekto koordinatorės Editos Gerulaitienės, pateikė skarą, kurią prieš 40 metų kaip dalyvė prisiminimui parsivežė iš Latvijoje vykusio GAUDEAMUS festivalio.

Rugsėjo 23 d. prasidėjo astronominis ruduo. Purškiantis lietus ir žvarbus vėjas ugdytinius privertė likti grupės patalpose. Prisimindami akimirkas iš savaitės veiklų vaikai su vyr. mokytoja Odeta Šablevičiūte, auklėtojos padėjėja Lina Činikiene iš kinetinio smėlio kūrė skulptūrėles–personažus, piešė, lipdė…

Linksmiausios akimirkos – susitikimas su pelėda–močiute ir Ūkės Pūkės pelėdžiukais, atskridusiais ir nutūpusiais ant Dėdės Rudenėlio medžio, kurie, pasisvečiavę grupėje, nusprendė kartu keliauti su vaikučiais į jų namus.

Projektas – tai nematomas tiltas tarp Latvijos ir Lietuvos. Tikime, kad ir toliau bus tvirtas, paremtas protėvių grįstais ilgamečiais ryšiais.

AČIŪ–PALDIES tarptautinio mokyklų bibliotekų projekto „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“ organizatoriams, rėmėjams, dalyviams. Nuotraukos

Projekto organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras , Jonavos rajono mokyklų bibliotekų metodinis būrelis

Projekto partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje,

Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centrasLietuvos kino centras