Pradinukų išvyka į UAB „Jonavos vandenys“

2023-2024 m. m.

Vanduo – ne tik mūsų sveikatos, bet ir visos planetos gyvybės šaltinis. Vandens reikia išgerti bent du litrus per dieną, kad būtume sveiki, gyvybingi, o oda skaisčiai švytėtų…

Tačiau ar žinome kitus svarbius ir įdomius faktus apie vandenį? Ar žinome, kokių profesijų žmonės ten dirba? Tuo tikslu spalio 11 dieną 3 ir 4 klasių mokiniai lankėsi UAB „Jonavos vandenys“. Jie įgijo žinių apie vandens išgavimą ir valymą, pabuvojo stebėjimo patalpoje, matė galingus siurblius, domėjosi jų darbu. Sužinojo, kad efektyviam vandens valymui, pasirodo, yra naudojami akmenukai.

Įmonės inžinierius papasakojo, kad UAB „Jonavos vandenys“ centralizuotai tiekia geriamąjį vandenį bei surenka ir šalina nuotekas Jonavos mieste ir rajone. Įmonė eksploatuoja 31 vandenvietę ir 16 nuotekų valymo įrenginių. Didžiausia Pabartonių k. vandenvietė vandeniu aprūpina visus Jonavos miesto gyventojus. Per parą vandenvietėse išgaunama ~4,8 tūkst. kubinių metrų požeminio vandens, nuotekų valyklose išvaloma ~9 tūkst. kubinių metrų atitekančių nuotekų. Paslaugoms teikti naudojamas 224,2 km ilgio vandens tiekimo ir 197,4 km ilgio nuotekų šalinimo vamzdžių tinklas.

Pamokos kitose aplinkose buvo įdomios, paskatino domėjimąsi naujovėmis, plėtojo mokinių pažinimo ir komunikavimo kompetencijas. Nuotraukos

Mokytoja Liuba Jonaitienė

Kategorijos: 2023-2024.