Diena Anykščiuose

2023-2024 m. m.

Spalio 12 d. mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokiniams pamokos vyko Anykščiuose. Anksti ryte išvykome į Anykščių rajone Niūronyse esantį Arklio muziejų. Ten vyko edukacija „Duonelė kasdieninė“. Edukacijoje mokiniai susipažino su Lietuvos etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės, sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Savo rankomis suformavo ir pašovė kepimui duonos kepalą.

Lankydamiesi muziejuje, mokiniai grupėse išbandė kalvystės, audimo, karpinių, keramikos, žvakių liejimo amatus. Susipažino su arklio istorija, tyrinėjo padargus, smagiai pasivažinėjo arklio traukiamu vežimu. Anykščiuose apžiūrėjo Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Tėveliams namo parvežė daug įspūdžių ir savo rankomis gamintą, kvepiantį ruginės duonos kepaliuką. Nuotraukos

Mokytoja Sigita Juknienė

Kategorijos: 2023-2024.