„Mus kalbina knygų lapeliai“

2022-2023 m. m.

Gegužės mėnesį  ikimokyklinio ugdymo grupėje „Nykštukai“ vyko  projektas „Mus kalbina knygų lapeliai“, kurio tikslas – sudominti vaikus įvairiomis knygomis, ugdyti juos intuityviai jausti gimtosios kalbos pagrindus, turtinti žodyną, veiklų metu plėtoti sakytinės, rašytinės kalbos gebėjimus, vaikų saviraišką, vaizduotę, kūrybiškumą, skatinant tarpusavio bendradarbiavimą tarp įstaigos tėvų ir pedagogų. Projekto metu buvo turtinama vaikų fantazija, ugdomos socialinės ir moralinės nuostatos, praplečiama ir tobulinama vaiko kalba, vaizduotė.

Į projektinę veiklą aktyviai įsitraukė ir mokinių tėveliai: kiekvieną penktadienį skaitė knygas, sekė pasakas.  Vaikučiai klausėsi sekamų pasakų, vėliau su mamomis gamino pasakų personažus – zuikius.  Kiekvieną trečiadienį Kuigalių bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai.

Vykome į Žeimių miestelio biblioteką. Ugdytinius  pasitiko knygų sargas – Kiškis Piškis (bibliotekininkė Jovita Ulanavičienė). Vaikai susipažino su knygelių sandara, klausėsi sekamos pasakos, vyko edukacija „Zuikio kelionė“. Tai pat vykome aplankyti „Išdykėlės raganaitės“ (Jūratė  Kopčinskienė). Vaikai kartu su raganaite gamino išminties simbolį – pelėdą.

Baigiantis projektui vaikai kartu su tėveliais sekė pasaką „Trys paršiukai“, vėliau pasitelkdami STEAM veiklas, gamtines bei antrines žaliavas kūrė personažų namelius.

Drauge klausydamiesi pasakų, žaisdami, vaidindami ir kurdami patyrėme ypatingų ir džiugių akimirkų. Koliažai Linos Činikienės

Mokytoja Dalia Silevičienė

Kategorijos: 2022-2023.