Edukacinė veikla Jonavos r. mokyklų mokiniams „Žeimiams 660“

2022-2023 m. m.

Balandžio 27 d. įgyvendinant projektą „Žeimiams 660“, Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras organizavo edukacinę veiklą Jonavos r. mokyklų 5-8 klasių mokiniams.

Veikloje dalyvavo Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Vitos Montvilienės; Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi istorijos mokytojo Genadijaus Kurganovo; Jonavos r. Bukonių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių komanda, lydima  direktorės Dalios Autukienės.

Tris valandas trukusioje edukacinėje veikloje dalyviai susipažino su Žeimių krašto istorija, kultūros paveldu, aplankė svarbiausius Žeimių muziejus, kultūros ir istorijos paminklus.

Edukacinė veikla pradėta Žeimių mokykloje-daugiafunkciame centre, kur dalyviai buvo supažindinti su anksčiausiai įkurtos Jonavos rajone Žeimių mokyklos istorija, aplankė mokyklos istorijos muziejų ir etnografijos seklyčią; aiškinosi, ar patogi sovietinio laikotarpio mergaičių uniforma, lengva ar sunku austi šimtametėmis medinėmis audimo staklėmis.

Veikla buvo tęsiama Žeimių miestelyje, dalyviai susidomėję tyrinėjo Žeimių piliakalnį, atpažino piliakalnio struktūros dalis ir atliko užduotis.

Žeimių Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje mokiniai patyrinėjo neogotikinės architektūros stiliaus ypatumus, susipažino su Žeimių bažnyčios istorija, sužinojo apie žymų Žeimių kraštietį Vaclovą Michnevičių.

Įtraukiantis apsilankymas buvo Artūro Narkevičiaus sodyboje-muziejuje. Tautodailininkas, kraštotyrininkas, Žeimių krašto šviesuolis Artūras Narkevičius mokiniams papasakojo apie senovinius lietuvių vaikų žaislus, mokiniai žaidė senovės lietuvių vaikų žaidimus.

Raminantis pasivaikščiojimas Žeimių dvaro sodyboje leido mokiniams susipažinti su dvarininkų gyvenamąja aplinka, pasigrožėti pavasario gamta.

Edukacinės veiklos pabaigoje mokiniai apsilankė Žeimių seniūnijoje, ten veikiančiame Konstantino Bogdano memorialiniame muziejuje sužinojo naujausių laikų Žeimių istoriją, žymaus Lietuvos skulptoriaus, kilusio iš Žeimių, gyvenimo ir kūrybos ypatumus.

Po įtemptos veiklos Žeimių seniūnijos posėdžių salėje mokiniai galėjo pailsėti ir atlikti paskutinę užduotį, žemėlapyje pažymėti aplankytus paminklus.

Edukacinę veiklą organizavo ir renginį fotografavo istorijos mokytoja Valentina Zujevaitė. Nuotraukos

Labai dėkoju Žeimių seniūnui Faustui Pilipavičiui, Žeimių klebonui kun. Ryčiui Gurkšniui, taip Zenonui Lepinskui ir Artūrui Narkevičiui už pagalbą organizuojant edukacinę veiklą mokiniams.

Mokytoja Valentina Zujevaitė

Kategorijos: 2022-2023.