Pamokos Kaune

2022-2023 m. m.

Balandžio 20 d. mokinių kompetencijos buvo ugdomos vedant pamokas kitose aplinkose. 5-10 klasių mokiniai vyko į Kauną, aiškinosi šio miesto reikšmę Lietuvos valstybės istorijoje, kultūroje, atliko į dalykų pamokas integruotas užduotis.

Pirmoji pamoka – istorijos – vyko Kauno IX forto muziejuje. Mokiniai turėjo puikią galimybę pažinti skirtingus IX forto istorijos laikotarpius, gynybinio įtvirtinimo struktūrą, pasiaiškinti įdomius inžinierinius sprendimus, pamatyti ekspozicijas, ginkluotę.

Vėliau, atvykus prie Kauno pilies, laukė integruota geografijos-fizinio ugdymo pamoka „Orientacinės varžytuvės Kauno senamiestyje“. Pasidalinę grupelėmis ir gavę užduotis bei žemėlapius, visi stengėsi kuo greičiau surasti nurodytus objektus. Greičiausiai tai pavyko padaryti 6 klasės mergaičių komandai: Solveigai, Augustei, Gretai, Gabijai, Karolinai ir Evelinai. Laimėtojos apdovanotos varžytuves rengusių mokytojų įsteigtais prizais, visi dalyviai pavaišinti saldainiais.

Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei IT pamoka „Maironio kodas“. Memorialiniuose kambariuose mokiniai klausėsi pasakojimo apie poeto gyvenimą, vėliau, pasidaliję į komandas, rungtyniavo ieškodami paslėptų užuominų, kurias nuskaitydavo specialia telefone esančia programėle. Iššifravus Maironio kodą, laukė pažintis su muziejaus erdvėmis, kuriose žiūrėjome filmukus, matavomės knygnešio kuprinę, užsidėję 3D akinius „plaukėme per Atlantą“.

Sunku buvo palikti įspūdingą modernų muziejų, bet kitoje aikštės pusėje duris jau vėrė Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus darbuotojai kviesdami į integruotą anglų kalbos-sveikos gyvensenos pamoką „Sveikata – mūsų turtas“. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie sveikatos priežiūrą prieš keletą šimtmečių, neįprastus gydymo būdus bei medžiagas, prietarus, apžiūrėjo unikalius eksponatus.

Na, o kokios pamokos be matematikos. Saulėtoje Rotušės aikštėje dienos veiklas vainikavo matematikos pamoka „Plotas ir perimetras, jų matavimo vienetai”. Nuotraukos

Mokytoja Edita Gerulaitienė

Kategorijos: 2022-2023.