„Skaidrumą kuriame kartu“

2022-2023 m. m.

Gruodžio-sausio mėnesiais 8, 10 klasių mokiniai dalyvavo respublikiniame antikorupcijos konkurse „Skaidrumą kuriame kartu“, kurį inicijuoja Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba.

Mokiniai sprendė testus, susijusius su antikorupcijos temomis, kūrė kūrybinius darbus. 8 klasės mokiniai sukūrė filmuką „Skaidrumas mūsų miestelyje“, 10 klasės mokiniai – lankstinuką „Skaidrumo nuostatos“.

Konkurso organizatoriai mokiniams įteikė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ženklelius, stalo žaidimus „Antikoruptika“ ir STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus padėkos raštus.

Antikorupcinio švietimo temos integruotos į istorijos, pilietiškumo pagrindų ir dorinio ugdymo mokomųjų
dalykų pamokas, klasių vadovų valandėles. Mokiniams organizuotos pamokos tema „Gruodžio 9-oji – tarptautinė antikorupcijos diena“. Jose mokiniai aiškinosi korupcijos sampratą, formas, poveikį visuomenės ir valstybės gyvenimui bei antikorupcinio švietimo tikslus. Savo išvadas iliustravo piešiniais.

Mokytojos Rūta Juškienė, Valentina Zujevaitė

Kategorijos: 2022-2023.