Netradicinė pamoka, skirta 1863 m. sukilimo 160-osioms metinėms

2022-2023 m. m.

Šiemet sukanka 160 metų, kai 1863-1864 m. įvyko Lenkijos ir Lietuvos sukilimas prieš Rusijos imperijos okupaciją. Sukilimo pradžia laikoma 1863 metų sausio 22 diena, kai Varšuvoje sukilėliai paskelbė atsišaukimą į tautą. Sukilėlių šūkis – „Už mūsų ir jūsų laisvę!“

Šio sukilimo minėjimas leidžia naujai pažvelgti į tautos kovą už tėvynės laisvę, prisiminti tautos didvyrius. 2017 m. Vilniuje Gedimino kalno papėdėje surasti ir atkasti, o 2019 m. iškilmingai perlaidoti sukilėlių ir sukilimo vadų, Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko, palaikai. Šis sukilimas įgauna naują prasmę karo Ukrainoje akivaizdoje.

Lietuvos respublikos Prezidento iniciatyva ir Jonavos rajono savivaldybės mero kvietimu sausio 20 d. pirmąją pamoką skyrėme1863-1864 m. sukilimo 160-ųjų metinių paminėjimui. 1-10 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje „1863 m. sukilimui – 160“ . Pamokoje buvo siekiama paskatinti mokinius domėtis tautos istorija, šiandienos aktualijomis, gilinama mokinių pažinimo kompetencija. Mokiniai stebėjo ir aptarė filmą apie 1863 m. sukilimo dalyvius, dalyvavo mini viktorinoje, teisingai atsakę į klausimus buvo apdovanoti dovanėlėmis.

Ikimokyklinio ugdymo mokiniai gamino sukilėlių mūšio maketą, priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko pokalbis apie 1863 m. sukilimą, mokiniai piešė piešinius.

Netradicinę pamoką organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Svirskienė ir istorijos mokytoja Valentina Zujevaitė. Nuotraukos

Istorijos mokytoja Valentina Zujevaitė

Kategorijos: 2022-2023.