Mes prisimename, kodėl esame laisvi!

2022-2023 m. m.

Sausio tryliktoji – Laisvės gynėjų diena – svarbi, jautri, neužmirštama…

Barupės skyrius su Kuigalių biblioteka dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Iš ryto languose sužibo atminimo žvakutės, kurių liepsna reiškė vienybę, atminimą ir pergalę. Bibliotekoje veikė spaudinių paroda „Atmintis gyva“, kurios apžiūrėti atėję ikimokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ ugdytiniai su vyr. mokytoja Odeta Šablevičiūte  atsinešė  sukurtą televizijos bokštą, primenantį baisiuosius sausio įvykius.

Pavakary leidomės į Nepriklausomybės kelią žiūrėdami jaunų jonaviečių (Žilvino Galimovo, Ievos Petkutės, Gretos Plukaitės ir Arno Jono Masiulio) sukurtą dokumentinį filmą „Kelias į Nepriklausomybę: jonaviečių prisiminimai“ (2016), kuriame savo prisiminimais  apie atgimimo laikus, Sąjūdį, Baltijos kelią, kovo 11–ąją, sausio 13–ąją dalinosi jonaviečiai Renata Ivanauskienė, Jonas Legas, Gražina Grigaravičienė (dabar dirbanti Barupės skyriuje meno vadove) ir Vilius Čekanavičius.

Po peržiūros rinkomės antro aukšto fojė, kur klausėme Kristinos Chlastauskaitės atliekamų dainų. Didžiuodamiesi prisiminėme prieš 32 metus mūsų vieningos ir laisvės trokštančios Tautos pasiektą pergalę, perduodami šį jausmą jaunajai kartai. Mūsų LAISVĖ – kiek daug joje telpa mūsų ( – tavęs, manęs, kiekvieno…), mūsų tikėjomo, kovos, pagarbos, atminties, dėkingumo, vieningumo, dainų…Šiuo metu šie jausmai vėl tokie artimi, neramūs, svarbūs.

Laisvės gynėjų dienos minėjimas – prasmingai išgyventas laikas, nes mes prisimename, kodėl esame laisvi! Nuotraukos Linos Činikienės, Inos Simovičienės, Sandros Kolujanskaitės

Renginių organizatorė Elena Jankauskienė

Kategorijos: 2022-2023.