Konstitucija gyvai

Konstitucijos dieną paminėjome įsijungdami į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotą pilietinę akciją. Spalio 24 d. PUG, 1–10 klasių ugdytiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Konstitucija gyvai“, skirtoje Konstitucijos dienai ir Lietuvos Valstybės Konstitucijos metams paminėti. Mokiniai nagrinėjo 1922 m. ir dabartinės, 1992 m., Konstitucijų nuostatas ir rinko svarbiausius teiginius, juos apsvarstė ir piešė piešinius ir plakatus. Mokyklos fojė parengta šių darbų parodėle.

Lietuvos Respublikos Konstitucija – 1992 m. spalio 25 d. referendumu priimtas pagrindinis Lietuvos įstatymas. Lietuvos Respublikos Konstitucija reglamentuoja pamatinius Lietuvos valstybės ir visuomenės gyvenimo aspektus. Šiemet minime 30-ąsias LR konstitucijos metines.

Taip pat šiemet sukanka 100 metų, kai Steigiamasis Seimas parengė ir 1922 m. rugpjūčio 1 d. priėmė Lietuvos Valstybės Konstituciją – pirmąją modernią, nuolatinę, demokratinio turinio Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Mokytoja Valentina Zujevaitė

Kategorijos: 2022-2023.