Integruotos pamokos Ignalinos atominėje elektrinėje

2022-2023 m. m.

Rugsėjo 27 d. aštuntos ir dešimtos klasių mokiniai vyko į Ignalinos atominę elektrinę, kur vyko integruotos matematikos, fizikos, geografijos, ekonomikos ir verslumo pamokos.

Ignalinos AE informacijos centre mokiniai susipažino su elektrinės istorija, veikimo principu, saugumu bei pagrindiniais eksploatavimo nutraukimo darbai.

Pirmoje pamokoje  mokiniams buvo demonstruojamas  mokomasis videofilmas apie IAE istoriją, statybos, eksploatavimo etapus, radioaktyviąją spinduliuotę. Mokiniai atliko mokytojų skirtas dalykines užduotis.

Antrosios pamokos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su  IAE bloko maketu, kuro rinklės maketu, panaudoto branduolinio kuro saugojimo konteinerio CASTOR maketu bei mažo ir vidutinio radioaktyvumo trumpaamžių radioaktyvių atliekų kapinynų maketais. Stebėjo tiesioginį vaizdą iš reaktoriaus patalpos, turbinų salės ir panaudoto branduolinio kuro išlaikymo salės.

Mokiniai įgijo naujų dalykinių žinių, pagilino pažinimo bei socialinę, emocinę bei sveikos gyvensenos kompetenciją. Nuotraukos

Mokytoja Danguolė Svirskienė

Kategorijos: 2022-2023.