Šv. Kalėdų laukimo virusas Barupės skyriuje

2020-2021 m. m.

Po truputį artėja gražiausios metų šventės – šv. Kūčios, šv. Kalėdos ir Naujieji Metai. Didžiausių švenčių laukimą norisi paversti nekasdieniu, stebuklingu, juk maži dalykai daro didelę įtaką tiek mažiems, tiek dideliems! Kartu su ugdytiniais visa širdimi pasineriame į patį nuostabiausią laiką ir drauge kuriame šilumą, džiugias emocijas.

Barupės skyriaus „Nykštukų“ grupės ugdytiniai mokslo metu sužino daug naujų dalykų, susijusių su žiemos metų laiku, švenčių tradicijomis, linksmai leisdami laiką su draugais, patirdami neišdildomų įspūdžių, atlieka daug kūrybinių darbelių, kurie eksponuojami skyriaus fojė. Šiuo metu, padedant skyriaus darbuotojams, surengtos parodėlės „Papuošiu Kalėdas sava eglute“ ir „Laukimo ratas“.

Pernai, saulėtą spalio 11 d. popietę, Kuigalių kaimo poilsio zonoje Barupės bendruomenės centro ir Barupės skyriaus suaugusieji nariai su mažaisiais „Nykštukų“ grupės ugdytiniais pasodino Kuigalių kaimo eglutę, kurią planavome puošti šventiniu laikotarpiu.

Ilgai brandintą mintį pavyko įgyvendinti, sukuriant naują tradiciją: šiemet, gruodžio 2 d. rytmetį, gnaibant šaltukui, saulutei nepagailėjus spindulių, mažieji patys galėjo išsiruošė puošti eglutės, jiems padėjo auklėtoja Odeta Šablevičiūtė, auklėtojos padėjėja Lina Činikiene. Eglutės sodinimą ir puošimą inicijavo skyriaus renginių organizatorė Elena Jankauskienė.

Vaikučiai, kaip ir žaliaskarė, per metus paaugo. Paaugo ir jų svajonės, kai tikima, kad stebuklingiausių metų laiku jos pildosi. Nustebino, kaip ugdytiniai savarankiškai, entuziastingai susikibę už rankučių aplink eglutę ėjo ratuką, deklamuodami išmoktus eilėraštukus. Papuošę eglutę, sukūrėme savo adventinę dainą. Visi vaikai mielai pritarė dainuodami refreną „leliumai“.

Pasiūlytų kuklių idėjų įgyvendinimas, švenčių laukimas nusidažo šviesesnėmis spalvomis. Skleidžiamas šv. Kalėdų laukimo virusas, kuris skatina norą kurti, padeda atrasti kūrybos džiaugsmą ir dovanoja šventinę nuotaiką. Nuotraukos

Renginių organizatorė Elena Jankauskienė

Kategorijos: 2020-2021.