„Vilties aitvaras“

2019-2020 m. m.

Šiemet mūsų mokykla mini 425-ąsias įkūrimo metines, tad prisijungdami prie pilietinės iniciatyvos „Vilties aitvaras“, prisiminėme skaudžius mūsų mokyklos istorijos puslapius.

1941 m. birželio 14 d. mokyklos vedėjas Jonas Garbšys ir jo žmona mokytoja Marija Garbšienė pateko į represuotųjų sąrašus. Mokytoją Joną Garbšį sovietiniai aktyvistai suimdami sunkiai sužeidė ir dar gyvą užkasė Žeimių miestelio kapinėse, o besilaukianti Marija Garbšienė su pusantrų metų dukrele buvo ištremta į Igarką.

Birželio 8-12 dienomis nuotoliniu būdu buvo organizuotos pamokos „Birželio 14-oji mūsų mokyklos istorijoje“ 5, 9 ir 10 klasių mokiniams. Mokiniai nagrinėjo mokyklos istoriją, pagerbė žuvusius, tremties bei lagerių vargus patyrusius žmones, paminėjo Gedulo ir Vilties dieną ir įsijungė į pilietinę iniciatyvą „Vilties aitvaras“, piešė ir gamino aitvarus, kuriais galėjo žaisti vaikai tremtyje Sibire. Nuotraukos

Kraštotyros būrelio informacija

Kategorijos: 2019-2020.