Mokyklos muziejus — Lietuvos mokyklų muziejų veiklos apžiūros konkurso nugalėtojas

2017-2018 m. m.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, koordinuojantis mokyklų muziejų veiklą, paskelbė šalies mokyklų muziejų veiklos apžiūros konkursą, kuriuo buvo siekiama puoselėti mokyklinę muziejininkystę, skatinti mokyklų muziejų veiklą, viešinti mokyklų muziejų edukacines programas, patikslinti mokyklų muziejų skaičių.

Apžiūra-konkursas vyko 2017 m. kovo-spalio mėn. ir buvo organizuotas dviem etapais: I etapas regionuose — Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos ir Aukštaitijos, II etapas — baigiamoji konferencija ir pateiktų darbų paroda, kuri įvyko 2017 m. spalio 25 d. Kauno „Aušros“ gimnazijoje.

Konferencijoje mokyklinės muziejininkystės pasiekimus apžvelgė Dalina Galskienė, Kauno jaunųjų turistų centro metodininkė. Savo darbus pristatė Kauno „Aušros“ gimnazijos, Kauno Tado Ivanausko progimnazijos, KTU Vaižganto progimnazijos, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, Mažeikių Gabijos gimnazijos, „Saulės“ gimnazijos muziejininkai ir kraštotyrininkai.

LMNŠC metodininkas Arvydas Ščiukaitis, apdovanodamas mokyklų muziejus, pasidžiaugė mokyklų muziejų pasiekimais, vykdoma edukacine veikla, išleistomis knygomis.

Mūsų mokyklos muziejus apžiūros konkursui pristatė savo veiklą kraštotyros rinkiniu „Žeimių mokyklos muziejaus veikla 2014-2016 m.“, buvo įvertintas ir pripažintas geriausiu Aukštaitijos regiono mokyklų muziejų kategorijoje ir apdovanotas I vietos diplomu.

Mokyklos muziejaus vadovė Valentina Zujevaitė

Kategorijos: 2017-2018.