Popietė, skirta kraštiečiui skulptoriui Konstantinui Bogdanui

2015-2016 m. m.

Visą vasario mėnesį Žeimiuose vyko įvairūs renginiai, skirti kraštiečio skulptoriaus, politikos ir visuomenės veikėjo, vieno iš Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos (toliau – LBKS) steigėjų, Jonavos rajono garbės piliečio Konstantino Bogdano 90-osioms gimimo metinėms paminėti.

Vasario 18 d. Žeimių mokykloje – daugiafunkciame centre vyko popietė, kurioje prisiminimais apie skulptorių dalijosi jo kolegos, artimieji draugai. Čia pat mokyklos aktų salėje buvo galima apžiūrėti iš Jonavos krašto muziejaus atkeliavusią K. Bogdano skulptūros darbų parodą.

Žeimiečių vardu kalbėjo seniūnas Faustas Pilipavičius, pasidžiaugęs, jog šia proga į Žeimius iš visos Lietuvos kampelių suvažiavo žymaus kraštiečio kolegos ir draugai.

Renginio vedėja Ingrida Šlepavičiūtė pristatė svarbiausius skulptoriaus biografijos faktus, nuveiktus darbus.

Renginio vedėją mielai papildė ir smagiomis istorijomis iš K. Bogdano gyvenimo dalijosi gausus būrys skulptoriaus kolegų ir draugų iš Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos: Lietuvos technikos bibliotekos direktorius, LBKS Vilniaus krašto vadas, senato narys Kazys Mackevičius, LBKS Vilniaus krašto kancleris, architektas, senato narys Tauras Budzys, fizikos ir matematikos mokslų daktaras, LŽŪU Matematikos katedros vedėjas, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos senato narys Algimantas Bartaševičius, Kauno regiono bajorų vadas senatorius Ričardas Algimantas Kliučinskas, LBKS senato narys, legitimacijos komisijos pirmininkas, ekonomistas Donatas Baikštys, Vilniaus krašto bajorų sąjungos (VKBS) vado pavaduotojas ekonomikos reikalams Bogdanas Girevičius.

Renginyje taip pat dalyvavo K. Bogdano skulptūros darbų bendraautoriai, t. y. skulptorius Mindaugas Šnipas, kartu su K. Bogdanu sukūręs paminklą Abraomui Kulviečiui, K. Bogdano mokinys Kęstutis Krasauskas ir žeimietis tautodailininkas Artūras Narkevičius, talkinę žymiam skulptoriui kuriant architekto V. Michnevičiaus biustą Žeimiuose. Jie dalijosi prisiminimais apie nelengvą, tačiau linksmą kūrybinį procesą.

Skulptoriaus K. Bogdano, kuriam 2000 m. rugpjūčio 4 d. buvo suteiktas Jonavos rajono garbės piliečio vardas, 90-ųjų gimimo metinių proga žeimiečius pasveikinti atvyko ir Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Venckūnas.

Popietėje skambėjo Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro moterų ansamblio (vadovė Ligita Budrikienė) dainos. Nuotraukos

Renginių organizatorė Ingrida Šlepavičiūtė

Kategorijos: 2015-2016.