Tradicijos ir dabartis. Tarp Žeimių ir Jonavos

2020 metų vasario mėn. buvo teikiama paraiška Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijai pagal Žemės ūkio parodų, prekybos mugių, bendruomeniškumą kaime skatinančių renginių ir konkursų organizavimo ir (arba) dalyvavimo juose finansavimo taisykles. Liepos mėnesį buvo skirta  2707,26 Eur   projekto įgyvendinimui. Už gautas lėšas buvo organizuojama tradicinė Žeimių miestelio šventė „Tradicijos ir dabartis. Tarp Žeimių ir Jonavos“

Šventė subūrė įvairaus amžiaus bei skirtingų interesų asmenų grupes. Buvo užtikrintas kokybiškas bei saugus vaikų ir jaunimo laisvalaikio praleidimas, formuojamas teigiamas požiūris ir pagarba savo krašto istorijai, ūkininkų veiklai. Šventės dalyviai lavino bendravimo kultūrą, socialų elgesį masinio susibūrimo vietose, mažėjo socialinė atskirtis.

Renginys tradiciškai vyko keliais etapais: buvo organizuojamos žvejų varžytuvės, kuriose dalyvavo 26 žvejai, paplūdimio tinklinio varžybos, kur jėgas išbandė net 11 komandų. Vyko edukacinės veiklos ir pramoginė dalis vaikams. Veikė amatininkų dirbtuvės: senosios kalvystės edukacinė programa, vietos amatininko drožinių paroda, buvo pasakojama apie ekologiško muilo gaminimo subtilybes, vyko prekyba naminiais kaimiškais konditeriniais gaminiais. Didelio susidomėjimo sulaukė vietos ūkininkų mugė su sūrininkais, bitininkais, kaimiškai rūkytais mėsos gaminiais.

Svarbiu renginio akcentu tapo tradicinis šventinis koncertas, kuriame pasirodė vietos vaikai ir jaunimas, liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai”, estradinės muzikos grupė „Balius”, atlikėjas Kęstutis Valionis, Jonavos kultūros centro kolektyvai: mišrus choras „Žemyna”, vaikų pop choras „Šuldu buldu”, moterų vokalinis ansamblis „Presto”, Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro meno kolektyvai ir kiti šventės dalyviai. Prizais buvo apdovanoti originaliausių sodybų Žeimių seniūnijoje šeimininkai, vietos ūkininkai ir amatininkai, žvejai, saviveiklininkai. Taip pat, šiais metais renginio metu buvo minimas ir Jonavos miesto 270-asis jubiliejus. Tradiciškai šventės dalyviams organizuojamas maitinimas.

Renginių organizatorė Laura Baltrimavičienė