Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

2019-2020 m. m.

Minint sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, mokykla ir VO „Žeimių bendruomenė“ kvietė visus žeimiškius bei miestelio svečius dalyvauti minėjime „Atminimo laužai“. Sausio 12 d. popietę patriotiškai nusiteikę renginio dalyviai prie laužo dainavo patriotines dainas, šildėsi arbata, dalijosi atsiminimais ir taip pagerbė žuvusius už tautos laisvę.

Sausio 13-osios rytą mokyklos bendruomenė dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ ir dešimčiai minučių languose uždegė atminimo žvakeles. Nuotraukos Lauros Baltrimavičienės ir Dijos Krugliakovaitės

Renginių organizatorė Laura Baltrimavičienė

2019-2020 m. m.

Sausio 13 d. Barupės skyriuje vyko rytmetys „Atmintis gyva, nes liudija“. Languose dešimčiai minučių uždegtos žvakutės, simbolizuojančios laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą ir pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius.

Pirmadienio rytą prie šios pilietinės iniciatyvos prisijungė ir ikimokyklinio ugdymo grupės „Nykštukas“ vaikai, auklėtoja O. Šablevičiūtė, auklėtojos padėjėja L. Činikienė. Nebylioje tamsoje žvelgėme į plevenančias žvakučių liepsneles…

Mūsų skyriaus ugdytiniams suvokti tuos baisius įvykius dar labai sunku, todėl su kolektyvu nutarėme apie tai papasakoti sekant pasaką. Visi klausėsi Miglės Nargėlaitės „Pasakos apie Sausio 13 d. įvykius“, kurią, pasipuošusi tautiniu kostiumu, perskaitė renginių organizatorė E. Jankauskienė.

Barupės skyriaus bendruomenė prisiminė, pajuto vienybės jausmą, kuris apjungė Lietuvą 1991 m. Nuotraukos Linos Činikienės

Renginių organizatorė Elena Jankauskienė

Kategorijos: 2019-2020.