Pasirodo, kad mįslės – tikrai keturgyslės

Vasario 21-ąją, minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, 2-6 klasių mokiniai buvo kviečiami pasukti galveles, pajusti gimtosios kalbos paslaptingumą ir melodingumą – minti mįsles.

Antrą kartą organizuojamuose Mįslių karaliaus rinkimuose noriai dalyvavo 67 mokiniai. Tačiau pasirodė, kad mįslės kai kam ne taip lengvai įkandamas riešutėlis. Geriausiai sekėsi trečiokei Gerdai Martinionytei. Jai, pateikusiai daugiausiai teisingų įminimų, teko Mįslių Karalienės titulas ir atminimo dovanėlė.

Neapsieita ir be išradingų, šypseną keliančių atsakymų. Pvz., kai kam atrodė, kad „Saldus, gardus, ant lėkštės nepadedamas“ (miegas) – tai šokoladas „Milka“, pyragas arba saldainis. „Galva žemės nesiekia, o kojos stogą remia“ – mįslė apie varveklį, bet kai kas manė, kad tai lempa arba musė. Įdomiausi buvo mįslės „Plati galva, ilgi dantys, griebia, ryja nesukramtęs“ (grėblys) atsakymų variantai: vilkas, krokodilas, meška, netgi šaldytuvas arba smegduobė…

Bibliotekininkė Edita Gerulaitienė

Kategorijos: 2011-2012.