Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Vasario 13 d. Žeimių mokyklos ir miestelio bendruomenė kartu minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Vasario 16 – ajai skirtoje šventinėje eisenoje „Nepriklausomybės kovų keliu“ dalyvavo Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro mokytojai, mokiniai ir vietos gyventojai. Mokiniai rankose nešėsi trijų spalvų balionus, kurie simbolizavo Lietuvos Valstybės vėliavą. Žeimių miestelio pagrindinė gatvė taip pat buvo papuošta trijų spalvų vėliavėlėmis.

Nešini mokyklos vėliava eisenos dalyviai aplankė svarbiausius Žeimių miestelio Nepriklausomybės kovoms skirtus paminklus: paminklinę lentą, skirtą Žeimių mokyklos mokytojo Jono Garbšio atminimui, koplytėlę Lietuvos laisvės gynėjams su Marijos Sopulingosios skulptūra, „Vilniaus darželį“ – koplytstulpį Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti bei kryžių, skirtą partizanų būrio vadui Stasiui Ragaišiui, buvusiose Žeimių kapinėse.

Prie kiekvieno paminklo lietuvių kovas už laisvę kartu su kultūrinės veiklos vadovėmis Ligita Budrikiene ir Ingrida Šlepavičiūte apdainavo Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro moterų ansamblis bei vaikų kolektyvas „Muzikos vaikai“, skaitovai deklamavo eiles. Su švente visus sveikino ir apie paminklus pasakojo Žeimių miestelio seniūnas Faustas Pilipavičius, kraštotyrininkas Artūras Narkevičius, mokytojos  Valentina  Zujevaitė ir Rūta Juškienė. Prie Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečiui skirto koplytstulpio visi eisenos dalyviai sugiedojo Lietuvos himną.

Grupė mokinių, vadovaujami mokytojų Živilės  Jefimenkės  ir Ingos  Dūdienės, bėgo mini maratoną iki Žeimių miestelio kapinių. Čia jie uždegė žvakutes ant savanorių kapų. Eisenos dalyvių saugumu rūpinosi Jonavos PK pareigūnas Darius Puzeris.

Renginį vainikavo mokyklos kieme eisenos dalyvių atliekamas flashmob šokis pagal Marijono Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Nuotraukos Edvino Butkaus

Renginių organizatorė Ingrida Šlepavičiūtė

Kategorijos: 2014-2015.