„Obuolio draugai“

2015-2016 m. m. keturiolika 1 klasės ir trylika 3 klasės mokinių, vadovaujami mokytojų Jūratės Smailienės ir Sigitos Juknienės, dalyvauja tarptautinėje ankstyvosios prevencijos programoje „Obuolio draugai“.

Programą sudaro šešios temos: „Jausmai“, „Bendravimas“, „Draugystė“, „Problemų sprendimas“, „Pokyčiai“ ir „Mes galime įveikti.“ Kiekvienai temai skirtos 4 klasės valandėlės, kurių kiekvienos trukmė – 45 minutės.

Programa „Obuolio draugai“ padeda ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir netgi mirtį.

obuolys2008 m. sukurta „Obuolio draugų“ programa šiuo metu įgyvendinama keturiose pasaulio valstybėse – Brazilijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Lietuvoje.

2016-2017 m. m. programoje dalyvauja 13 pirmokų, kuriems vadovauja jų mokytoja Liuba Jonaitienė.

Draugaudami su žiurkėnu Obuoliu pirmokai ugdosi asmeninę, socialinę bei komunikavimo kompetencijas, kurios padeda palaikyti gerą emocinę savijautą ir kurti draugišką mikroklimatą.

Programa „Obuolio draugai“ padeda pedagogui geriau pažinti vaikus, įžvelgti tikrąsias probleminio elgesio priežastis.

2017-2018 m. m. tarptautinę programą „Obuolio draugai“ vykdo dešimt 1 klasės mokinių, vadovaujamų mokytojos Sigitos Juknienės.

Vaikai, smagiai leisdami laiką kartu su žiurkėnu Obuoliu, mokosi pažinti save ir bendrauti.

2018-2019 m. m. Tarptautinėje programoje „Obuolio draugai“ dalyvavo 1 klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Vilmos Grigienės.

Programa padeda ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus: moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakysi, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ir priekabiavimą, spręsti konfliktus ir kt.