Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas

Nuo 2017 m. kovo mėnesio mokykloje įgyvendinamas kino edukacinis projektas „Kino klubas“, kuris yra tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas” dalis, vykdoma Didžiosios Britanijos kino edukacijos organizacijos „Film Literacy Europe”. Nacionalinis projekto koordinatorius – Lietuvos kino centras, projekto partneriai –Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projekto tikslas – vystyti kino edukaciją Lietuvoje, skiriant daugiau dėmesio vaikams ir jaunimui, didinti europinių filmų prieinamumą, plečiant filmų bazę ir skatinant Lietuvos mokyklas ja naudotis, taip pat išbandyti kino klubus kaip kino raštingumo modelį ir jo tinkamumą Lietuvai.

Kino klubų projektą jau įgyvendinusiose šalyse atlikti tyrimai atskleidė, kad reguliarus kino klubo lankymas pagerino moksleivių pasitikėjimą savimi, padidino motyvaciją mokytis, patobulėjo jų bendravimo ir kritinio vertinimo įgūdžiai, išaugo kultūrinė patirtis. Tyrimo metu apklausti mokytojai teigė, kad dalyvavimas kino klubo veikloje:

87%  – padidino moksleivių kultūrinę patirtį;

 90% –  pagerino mokinių gebėjimus diskutuoti, pristatyti ir aptarti savo išvadas;

 81% – padidino moksleivių kritinio mąstymo įgūdžius;

 54% – pagerino mokinių skaitymo ir rašymo įgūdžius.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia


Komentavimo galimybė išjungta.