„Vilties žiedas“

Šiemet minime 81-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kada per vieną savaitę, 1941 m. birželio 14-19 d., iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimu šiemet Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, paminėjome pilietine iniciatyva „Vilties žiedas“.

Birželio 13 d. per pirmąją pamoką buvo organizuotos netradicinės veiklos mokiniams, kuriomis siekiama prisiminti mūsų šalies istoriją, puoselėti istorinę atmintį, skatinti domėtis tremtinių istorijomis, pagaminti iš įvairių medžiagų gėlių žiedus, simbolizuojančius viltį, šilumą, Lietuvos laukų grožį, kurio neteko į tremtį išvežti žmones.

Mokiniai stebėjo ir aptarė filmą „1941 m. tremtis vaikų akimis“, gamino vilties žiedus iš popieriaus, piešė atvirutes, labiausiai pavykusius darbelius sudėjo į parodą.

Pilietinę iniciatyvą organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Svirskienė ir istorijos mokytoja Valentina Zujevaitė.

Mokyklos muziejaus informacija

Kategorijos: 2021-2022.