Švenčiame Lietuvą

2020-2021 m. m.

Vasario 17 d. Barupės skyriuje pradėjome šventinį Vasario 16-osios – Kovo 11-osios laikotarpį. Mažiesiems skyriaus ugdytiniams dar sunku suvokti, kas kūrė garbingą mūsų šalies istoriją, pažinti asmenybes, dalyvavusias valstybingumo kūrime. Turime rodyti pavyzdį drauge augdami, pažindami, tobulėdami ir kurdami.

Vaikai leidosi į kelionę po Lietuvą, žiūrėdami filmą „Skrydis per Lietuvą. Arba 510 sekundžių tylos“. Pakeliavus tylomis po gimtąją šalį, dalelė meilės, grožio liks jų širdyse.

Puoselėdama etnokultūrą, eilučių autorė „Nykštukų“ grupės ugdytinius supažindino su tautiniu kostiumu – valstybinių švenčių, koncertų ir iškilmingų progų drabužiu. Tai buvo pažintis bei sodrių spalvų ir margų raštų atradimai. Šiemet pradėjome penkių metų parodų ciklą „Tautinės lėlės“ pagal etnografinius regionus. Pirmumą skyrėme Aukštaitijos etnografiniam regionui, nes jame gyvename.

Skyriuje sukurta mūsų pačių mažiausių „drabužių dizainerių“ paroda. Vaikams labai patinka piešti – tai vienas iš pagrindinių saviraiškos būdų. Tai smagi patirtis pasineriant į stebuklingą lietuviškų tautinių kostiumų spalvų ir raštų karalystę. Rengdami lėles, vaikai patys panoro pasipuošti tautiniais kostiumais. Jiems apsirengti padėjo auklėtoja Odeta Šablevičiūtė ir auklėtojos padėjėja Lina Činikienė.

Tikime, kad mūsų ugdytiniai užaugs kūrybiški, atsakingi Lietuvos piliečiai. Nuotraukos

Renginių organizatorė Elena Jankauskienė

Kategorijos: 2020-2021.