Antrokai mokėsi mokyklos muziejuose

2020-2021 m. m.

Ką saugo nuotraukos? Kodėl jos vienos baltos, o kitos – spalvotos? Kodėl žmonės fotografuojasi patys ir fotografuoja įvairius daiktus? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus mokiniai rado apsilankę mokyklos muziejuje spalio 8 dieną,  lietuvių kalbos pamokos metu. Muziejuje aptarė fotografavimo priežastis, apžiūrėjo įvairias senovines nuotraukas. Mokiniai išsiaiškino ir palygino, kokios galimybės buvo fotografuoti anksčiau ir dabar, pamoką užbaigė skaitydami S. Gedos eilėraštį „Fotografijos pamoka“.

Mokydamiesi lietuvių kalbos temą „Kur saugomi praeitį menantys daiktai?“, spalio 21 dieną  apsilankėme mokyklos etnografijos muziejuje. Čia mokiniai apžiūrėjo daugybę senovinių daiktų: sviestmušę, rintę, kubilą, anglinį lygintuvą, geldą, audimo stakles, verpimo ratelį ir kitus įdomius, seniai buityje nenaudojamus daiktus. Pasimatavo klumpes ir pamėgino jomis vaikščioti, samprotavo, kodėl dauguma daiktų yra pagaminti iš medžio, kokia buvo jų paskirtis. Visiems pamokos labai patiko. Nuotraukos

Mokytoja Milda Bernotienė

Kategorijos: 2020-2021.