„Tradicijos ir dabartis. Tarp Žeimių ir Jonavos“

2019-2020 m. m.

Liepos 5 d. Žeimiuose vyko  miestelio šventė „Tradicijos ir dabartis. Tarp Žeimių ir Jonavos“. Organizatoriai – Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras, Žeimių seniūnija ir VO „Žeimių bendruomenė“ – šventę šiais metais skyrė Jonavos miestui, švenčiančiam 270-ies metų jubiliejų.

Renginys tradiciškai prasidėjo žvejų varžybomis, kurios sulaukė didelio susidomėjimo: ant Žeimių ežero kranto varžėsi net 26 žvejai. Sporto entuziastai taip pat neliko pamiršti ir energiją išliejo bei sportiniu azartu tryško paplūdimio tinklinio varžybose.

Žeimių Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už miestelio gyventojus bei amžinybėn iškeliavusius žeimiečius. Pasibaigus šv. Mišioms jų dalyviai neskubėjo skirstytis: klausėsi Jonavos kultūros centro mišraus choro „Žemyna“ koncerto, o vėliau dalyvavo skulptoriaus Konstantino Bogdano atminimui skirtos lentos atidengimo ceremonijoje prie Žeimių seniūnijos.

Renginio kulminacija tapo šventinis koncertas, sulaukęs gausaus žiūrovų būrio ir garbingų svečių. Žeimiečių pasveikinti atvyko Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius bei jo padėjėja Laimutė Slovikienė ir Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis.

Nepabūgę apniukusio dangaus, miestelio gyventojai bei svečiai, džiaugsmingai nusiteikę, plūdo į Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro stadioną, kuriame šurmuliavo vietos ūkininkų ir amatininkų mugė, veikė įvairios edukacinės programos. Čia ir jaunas, ir garbingo amžiaus svečias galėjo rasti sau įdomios veiklos: kas amatininko Artūro Narkevičiaus drožinių parodą apžiūrinėjo, kas kalvio Andriaus Šukučio senosios kalvystės amatu domėjosi, kas apie „Nociūnų muilinyčios“ moterų ekologiško muilo gamybos subtilybes klausėsi.

Šventės svečiai buvo vaišinami gardžia šilkine koše bei kvapnia žolelių arbata. Smaližiai galėjo įsigyti konditerinių gaminių, kaimiškų lašinukų, naminių sūrių, rankų darbo muilo, kvapnaus medaus. Vaikai buvo kviečiami dalyvauti akcijoje „270 žiedų Jonavai“.

Šventėje koncertavo Jonavos kultūros centro kolektyvai: vaikų pop choras „Šuldu buldu“ ir moterų vokalinis ansamblis „Presto“. Smagias melodijas griežė ir susirinkusiems gerą nuotaiką dovanojo Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“, atlikėjas Kęstutis Valionis ir grupė „Balius“,  Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro Barupės skyriaus kolektyvas „Barupėlė“ bei mokyklos šokėjai.

Renginio organizatoriai apdovanojo ir vertingus prizus-lauko baldų komplektus įteikė 3 originaliausiai tvarkomų sodybų šeimininkams, simbolinėmis dovanomis buvo nudžiuginti šventės partneriai:  Jonavos r. savivaldybės viešosios bibliotekos Žeimių filialo bibliotekininkė, Jonavos rajono socialinių paslaugų centro moterys, vietos ūkininkai, amatininkai, meno mėgėjų kolektyvai ir atlikėjai, svečiai.

Šventę tradiciškai „vainikavo“ įspūdingi fejerverkai, kuriuos padovanojo šventės rėmėjai UAB „Dažnis“. Svarią paramą šventės įgyvendinimui skyrė LR žemės ūkio ministerija, patvirtinusi mokyklos teiktą Žemės ūkio parodų, prekybos mugių, bendruomeniškumą kaime skatinančių renginių ir konkursų organizavimo ir (arba) dalyvavimo juose finansavimo paraišką bei Jonavos rajono savivaldybė. Nuotraukos

Renginių organizatorė Laura Baltrimavičienė

Kategorijos: 2019-2020.