„Lietuva brangi“

2019-2020 m. m.

Vasario 14 d. vakarą Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro Barupės skyriuje vyko renginys „Lietuva brangi“, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai ir lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Renginį pradėjome giedodami Lietuvos himną, skambėjo fleitos melodija, kurią atliko renginio vedėja. Mažiausieji vakaro skaitovai – keturmečiai Andrėja ir Emilis – deklamavo Maironio eilėraščio „Lietuva brangi“ ištrauką ir vaikišku, be galo nuoširdžiu pasirodymu suteikė žiūrovams daug gerų emocijų. Augustė Budrevičiūtė ir Kamilė Bubinaitė skaitė Danutės Makelienės poezijos kūrinį „Tau, mano žeme!“

Renginyje dalyvavo Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos jaunieji atlikėjai: Ugnė Leonavičiūtė, Smiltė Petrošiūtė, Naglis Laurinaitis (mokytojos Daina Suslavičienė ir Virginija Verikienė). Jų atliekamiems M. K. Oginskio, A. Nolcko,  M. Clemente, J. Štrauso kūriniams neliko abejingų.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius. Savo pasakojimu jis suteikė galimybę geriau pažinti Žeimių seniūnijos kraštą bei jo istoriją.

Renginio vedėja tęsė vakarą pranešimu apie lietuvių kalbos grožį, jos svarbą tautai, gėrėjomės Ugnės Leonavičiūtės pasakojimu apie vietovardžius Upninkų krašto tarme.

Renginyje pasveikinta poezijos ir prozos knygos „Laiko atkarpos“ autorė Danutė Makelienė, kuriai vasario 12 d. sukako 89 metai. Garbinga viešnia dalinosi savo kūrybine ir gyvenimiška patirtimi, jos eilėraščius skaitė VO „Barupės bendruomenės centro“ pirmininkė Ina Simovičienė, narė Dalia Jankauskaitė.

Kuigalių kaimo gyventojos Ingos Grigoravičienės eiles, skirtas Lietuvai, skaitė Odeta Šablevičiūtė, klausėmės Indrės Makelytės sukurtų eilėraščių.

Dalyviams, svečiams dėkojo ir gėlių įteikė Barupės skyriaus vedėjas Algimantas Kšivickas.

Vakaro metu tarp skirtingų kartų buvo juntama draugiška, šilta, nuoširdi atmosfera. Tikime, kad jaunoji karta išlaikys ir stiprins savyje meilę Lietuvai, mūsų šalies istorijai, gimtajai kalbai, kultūrai, tradicijoms, pagarbą ir toleranciją kitiems. Nuotraukos Linos Činikienės

Barupės skyriaus renginių organizatorė Elena Jankauskienė

Kategorijos: 2019-2020.