Duonos diena

2019-2020 m. m.

Duona – vienas seniausių žmonių valgių, kurį valgome visi, tačiau retai kada pagalvojame, kaip ji pasiekia mūsų stalą.

Minint Šv. Agotos, duonos dieną ir vykdant projektą „Atverkime duris į profesijų šalį“, ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružėlės“ ugdytiniai susipažino su duonos kepimo amatu ir jos keliu nuo grūdo iki stalo.

Vaikai klausėsi sekamos pasakos apie duonelę, visi kartu deklamavo eiles, minė mįsles, žiūrėjo vaizdinę medžiagą. Na, ir kaipgi be pasakos apie vilką, kuris duonos užsimanė. Kartu su meninio ugdymo mokytoja Erika inscenizavome  pasaką  „Vilkas tinginys‘‘.

Susipažinę su papročiais ir tradicijomis, visi aplankėme mokyklos muziejų – etnografijos seklyčią. Apžiūrėjome ten esančius darbo įrankius. Vaikai galėjo geriau įsivaizduoti, kaip senovėje buvo kepama duona.

Taip pat ugdytiniai skanavo auklėtojos iškeptos naminės duonos ir ja vaišino mokyklos bendruomenę.

Džiugu, kad vaikai su dideliu susidomėjimu domėjosi duonos keliu, suprato, jog reikia gerbti kasdieninę duoną ir būti dėkingiems duonos augintojams, nes duonos kelias ilgas ir reikalaujantis daug pastangų… Nuotraukos Jūratės Trukšaninienės

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Daiva Ilevičienė

Kategorijos: 2019-2020.