Tradicijos ir dabartis. Žeimiams 655

2017-2018 m. m.

Liepos 6-oji žeimiečiams – dviguba šventė. Kartu su visa tauta ir svetur išvykusiais lietuviais jie šventė Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną bei minėjo Žeimių miestelio 655-ąjį gimtadienį. Miestelio gyventojai bei svečiai buvo pakviesti į tradicinę Žeimių miestelio šventę „Tradicijos ir dabartis. Žeimiams 655“.

Šventė prasidėjo ankstyvą rytą žvejų varžybomis. Vėliau sporto aistruoliai išbandė jėgas prie Žeimių ežero žaisdami paplūdimio tinklinį.

Bendrai maldai į Žeimių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčią liepos 6-osios popietę susirinko tikintieji. Po šv. Mišių už 10 metų nuoširdų darbą klebonui-kunigui Raimundui Kazaičiui dėkojo ir simbolinę dovaną – Žeimių bažnyčios nuotrauką – dovanojo Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius, VO „Žeimių bendruomenė“ pirmininkas Gintaras Stašionis bei Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Dijana Vazgienė. Vėliau Konstantino Bogdano skvere buvo iškilmingai atidengtas paminklas, skirtas 1919-1920 m. Nepriklausomybės kovų Žeimių krašto savanoriams atminti.

Vakare žeimiečiai ir  miestelio svečiai gausiai rinkosi mokyklos stadione. Šventė prasidėjo linksmąja vaikų ir tėvelių valanda, kurios metu Jonavos vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro animatorės, virtusios išradinga moksliuke bei linksmuoliu klounu, linksmino jauniausius šventės dalyvius. Vaikai sukosi linksmuose rateliuose, šoko, dainavo, žaidė, sportavo, pūtė milžiniškus muilo burbulus. Menininkė Neringa Dambrauskienė ir Žeimių miestelio bibliotekos bibliotekininkė Asta visus meniškos sielos šventės dalyvius kvietė tapyti bei marginti akmenėlius. Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį vaikų rankomis buvo numarginta 100 akmenėlių.

Šventinis koncertas prasidėjo tradiciniu ugnies šokiu, buvo apdovanoti gražiausių Žeimių seniūnijos sodybų šeimininkai, pagerbtas ir Žeimių koplytėlės projekcija stikle apdovanotas miestelio geradarys Kazys Mackevičius. Pasveikinti žeimiečių atvyko LR seimo narys Rimantas Sinkevičius, Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė.

21.00 val. visi koncerto dalyviai bei žiūrovai susitelkė visuotinei akcijai ir giedojo Tautišką giesmę. Šventės žiūrovus linksmino Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro meno kolektyvai (vad. Asta Grigaliūnienė, Ligita Budrikienė, Erika Petrošienė), aerobinės gimnastikos klubas „Ieva“ (vad. Živilė Jefimenkė), antrus metus šventėje dainavusi atlikėja Sandra Peškaitytė. Publika šėlo koncertuojant grupėms „E.G.O“ bei „Nešpėtni bernai“. Po tradicinių fejerverkų, koncertuojant  roko grupei „Rūsys 41“ vyko naktišokiai.

Gausiai susirinkę šventės dalyviai galėjo ne tik pašokti ir dainuoti visiems gerai pažįstamas dainas, bet ir pasivaišinti Žeimių medžiotojų būrelio rūkyta stirna bei gardžia kopūstiene, Žeimių bendruomenės moterų ruoštomis vaišėmis, įspūdingu tortu. Žeimių kapelos moterys visus kvietė į „Arbatinę“, kurioje nosis kuteno malonus arbatžolių ir naminių pyragų aromatas.

Šventės organizatoriai – Žeimių seniūnija, VO „Žeimių bendruomenė“ ir Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras – nuoširdžiai dėkoja šventės rėmėjams: Žeimių miestelio ūkininkams ir gyventojams, Jonavos rajono savivaldybei, UAB „Dažnis“, UAB „Jotrungė“, UAB „Vinbarta“, K.U. ,,Jonavos žemė”, UAB ,,Agrosfera”. Už įspūdingus fejerverkus dėkojame Jonavos merui Eugenijui Sabučiui,už nuostabias gėles – Dianai ir Gediminui bei Ingai ir Mindaugui Kvietinskams, o už vertingus prizus gražiausių sodybų šeimininkams bei šventės pagalbininkams – UAB „Baldai Jums“ direktoriui Alfonsui Meškauskui. Nuotraukos

Renginių organizatorė Laura Baltrimavičienė

Kategorijos: 2017-2018.