Europos kalbų diena

2017-2018 m. m.

Rugsėjo 26-ąją minėjome Europos kalbų dieną.

Mokytojai ir mokiniai susirinko į pirmąją pamoką aktų salėje. Pradinių klasių mokinukai mokė susirinkusius sveikintis ir atsisveikinti Europos kalbomis. 8 klasės mokinės deklamavo eilėraščius apie kalbą, atliko latvių liaudies dainą „Kur tu tieci?“ (mokyt. R. Dailidienė). Klausėmės mokytojų pranešimų „Europos kalbų diena? Kas tai?“ (mokyt. R. Juškienė),  „Europa – mūsų namai“ (mokyt. D. Svirskienė).

Vėliau klasėse vyko kūrybinės dirbtuvės: mokiniai skirtingomis technikomis kūrė Europos kalbų dienai skirtus plakatus. 4 pamokos metu visi susirinkome į aktų salę, stebėjome darbų pristatymą. Visos klasės stebino išradingumu ir kūrybingumu, o prizininkais tapo šeštokai (III vieta, vadovė I. Dūdienė), antrokai (II vieta, vadovė L. Jonaitienė), devintokai (I vieta, vadovė R. Juškienė).

Pasibaigus kūrybinių darbų pristatymui, plojimais išlydėjome 7 klasės mokinius ir mokytoją I. Dūdienę į Jonavos rajono bendrojo lavinimo mokyklų 7-12 klasių mokinių kalbų viktoriną „Kalbos atveria duris“.

5-6 pamokos metu 5-10 klasių mokiniai susirinko jėgas išbandyti viktorinoje, mokėsi šokti Europos šalių šokius (mokyt. A. Grigaliūnienė). Viktorinos nugalėtojais tapo „Dzeusų“ komanda.

Šiame renginyje mokinai plėtė žinias apie Europos kalbas, ugdėsi kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, gerino tarpusavio santykius. Pasibaigus renginiui, ne vienas mokinys tvirtino, kad kitais metais taip pat aktyviai įsijungs į renginį, skirtą Europos kalbų dienai. Nuotraukos Rūtos Juškienės ir Gyčio Barišausko

Mokytoja Rūta Juškienė

Kategorijos: 2017-2018.