Koks nuostabus augalų pasaulis!

2016-2017 m. m.

Gegužės 18 d. antrokai ir trečiokai susiruošė į biblioteką paminėti Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos. Bet į biblioteką jie taip lengvai nepateko… norint įeiti, reikėjo išnarplioti painias mįslių apie augalus „džiungles“.

Įveikę kibių mįslių labirintą, bibliotekos skaitykloje mokinukai diskutavo apie tai, kokie svarbūs mums yra augalai: maitina, gydo, rengia, grynina orą, kvepia, džiugina, šildo. Stebėdami parengtas pateiktis, išgirdo tiesiog neįtikėtinų dalykų: pasirodo, yra medis neteikiantis šešėlio, o didžiausios pasaulio gėlės baisiausiai smirda…

Bibliotekininkė parodė daugybę knygų apie augalus: albumų, enciklopedijų, žinynų, atlasų, taip pat pasakų ir eilėraščių. Vartėme ne tik knygas. Kiekvienas gavo po žurnalo „Lututė“ numerį, jame turėjo surasti informacijos apie augalą ir perskaityti mažą ištraukėlę. Nedideliuose žurnaluose, pasirodo, taip pat pilna įdomių dalykų. Vaikai čia rado informacijos ir paskaitė apie jautriąją mimozą, vabzdžiais mintančią saulašarę, gigantiškąją viktoriją, stebėjosi, kad anksčiau žmonės iš dilgėlių audė audeklus, iš švendrų kepė blynus, o bulves augino tik dėl gražių žiedų. Bet didžiausiu dienos atradimu tapo straipsnis apie Afrikoje augantį dešramedį.

Pasigėrėjus stebinančiu augalų pasauliu knygose ir žurnaluose, skambutis pakvietė bėgti į kiemą pasidžiaugti žaluma ir pavasario žiedais.  Nuotraukos

Bibliotekininkė Edita Gerulaitienė

Kategorijos: 2016-2017.