Vasario 16-ąją šventėme linksmai ir išradingai

2016-2017 m. m.

Vasario 15 d. Žeimių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko daug įdomių renginių, skirtų Vasario 16-ajai – Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Per pirmą pamoką PUG ugdytiniai ir 1-10 kl. mokiniai dalyvavo akcijoje „Papuošk medelį Lietuvos trispalve“: geltona, žalia, raudona spalva puošė tarp seniūnijos ir mokyklos parkelyje augančius medelius. Išlindus saulutei prie akcijos prisijungė ir ikimokyklinukai. Nuotraukos Brigitos Macuganovaitės ir Redos Mickevičiūtės

Istorijos mokytoja Valentina Zujevaitė su 9 klasės mokiniais išleido stendinį pranešimą. Mokyklos bendruomenės nariai turėjo progą prisiminti, kaip buvo švenčiama Vasario 16-oji ankstesniais metais.

Per penktą ir šeštą pamokas istorijos kabinete vyko istorijos-geografijos viktorina „Kartu mes – Lietuva“, kurią organizavo mokytojos Danguolė Svirskienė ir Valentina Zujevaitė. Viktorina buvo skirta 5-10 kl. mokiniams, kurie rungėsi 2 grupėse: 5-7 ir 8-10 klasės. Kiekvienos klasės komandą sudarė 5 mokiniai. Komandos turėjo atlikti 5 užduotis: įveikti klausimų dvidešimtuką, atpažinti žymių žmonių portretus, įvardinti Lietuvos etnografinius regionus, išspręsti  raidžių tinklelį, atpažinti paminklus.

5-7 kl. grupėje nugalėjo šeštokai, o 8-10 klasių grupėje – aštuntokai. Nuotraukos Brigitos Macuganovaitės

Per 5-6 pamokas mokyklos bibliotekoje vyko tradicinis pradinių klasių mokinių raiškiojo skaitymo konkursas „Skambėk, gimtasis žodi“. Jame dalyvavo net 15 skaitovų. Dėkojame pradinių klasių mokytojoms už ugdomą meilę gimtajam žodžiui, už gebėjimą padrąsinti, paskatinti.

Vertinimo komisijai, mokytojoms Ramutė Dailidienei, Edita Gerulaitienei, renginių organizatorei Anicetai Stanaitienei, teko sunkus uždavinys. Konkurso dalyviai skaitė įdomius tekstus, puikiai išmanė laikysenos ir bendravimo su žiūrovais plonybes.

Sveikiname 2017 –ųjų metų konkurso nugalėtojus:

III vieta – Evelina Mikalauskaitė (2 kl.), Beatričė Vasiliauskaitė (2 kl.), Deimantė Didykaitė (3 kl.),

II vieta –  Rugilė Martinaitytė (2 kl.), Juvilė Dubra (4 kl.),

I vieta –  Nojus Rozenbergas (4 kl.). Nojus atstovaus mokyklai rajoniniame 1-4 klasių mokinių skaitovų  konkurse.

Malonu pažymėti, kad komisija skyrė dar vieną apdovanojimą. Už gražiai perskaitytą tekstą apie  Lietuvą apdovanotas 3 klasės mokinys Dovydas Vaščiūnas. Nuotraukos Brigitos Macuganovaitės

18 val. aktų salėje Lietuvos Valstybės himnu prasidėjo renginys, skirtas Valstybės atkūrimo dienai paminėti. Eilėraštį apie signatarus skaitė dramos būrelio narė Aurėja Lėgėtavičiūtė. Mergaičių trio, vadovaujamas meno vadovės Ligitos Budrikienės, atliko lietuvių liaudies dainą „Turėja liepa“.

Sveikinimo žodį tarė Žeimių seniūnijos seniūnas Faustas Pilipavičius ir Žeimių bendruomenės pirmininkas, Jonavos r. savivaldybės Tarybos narys  Bronislovas Liutkus.

Puikią programą dovanojo Kėdainių kultūros centro folkloro ansamblis „Jorija“ (vadovė Regina Lukminienė). Jie demonstravo aukštaičių regiono tautinius kostiumus, dainavo dainas, žaidė žaidimus, į kuriuos įsijungė visi susirinkusieji. Buvo visiems linksma, nesinorėjo skirstytis. Žeimiečiai padėkojo svečiams įteikdami kolektyvo vadovei gėlių ir padėką. Nuotraukos Brigitos Macuganovaitės

Renginių organizatorė Aniceta Stanaitienė

Kategorijos: 2016-2017.