421-asis mokyklos gimtadienis

2015-2016 m. m.

Kovo 14 dieną mokykla šventė gimtadienį. 1595 m. kovo 14 d. Žeimių dvaro dokumentuose nurodyta, kad skiriama lėšų Žeimių mokyklos ir mokytojo išlaikymui.

Mokyklos gimtadienis – tai tradicinis mokyklos renginys, šiemet skirtas paminėti 421-ąsias mokyklos įkūrimo metines. Renginiu siekiama ugdyti mokinių istorinį mąstymą ir pilietiškumą, pagarbą mokyklos istorijai ir paveldui, puoselėti mokyklos tradicijas, skatinti mokinių saviraišką, tobulinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, įprasminti Žeimių mokyklos 421 įkūrimo metines. Renginį organizavo ir vedė mokytojos Živilė Jefimenkė ir Valentina Zujevaitė.

Renginio metu vyko kultūrinė – pažintinė veikla ir netradicinė pamoka „Žeimių mokyklos istorijos puslapiai“ 5-10 klasių mokiniams. Pagal iš anksto pateiktas temas iš mokyklos istorijos mokiniai parengė pristatymus ir juos pristatė mokyklos bendruomenei. Mokinių veiklai vadovavo mokytojai.

Penktokai parengė ir pristatė pateiktį „Žeimių mokyklos įkūrimas“ (mokyt. Antanina Koirienė), šeštokai – „Žeimių mokykla XVIII-XIX a.“ (mokyt. Asta Grigaliūnienė ir  Živilė Jefimenkė), septintokai – „Žeimių mokykla Spaudos draudimo laikotarpiu“ (mokyt. Neringa Kušeliauskienė ir Vaclovas Vazgys), aštuntokai – „Žeimių mokyklos kaita XX a.“ (mokyt. Valentina Zujevaitė), devintokai sukūrė plakatą – schemą „Žeimių mokykla XXI a.“ (mokyt. Erika Petrošienė).

Visus sužavėjo 10 klasės mokinių parengtas darbas – skaidrių pateiktis ir filmas „Žymiausi mokiniai“ (mokyt. Inga Dūdienė). Šie mokinių darbeliai saugojami mokyklos muziejuje.

Po trijų pamokų mokyklos kieme visi 1-10 klasių mokiniai ir mokytojai, mokyklos darbuotojai, vadovaujami mokytojų Liubos Jonaitienės ir Živilės Jefimenkės, dalyvavo akcijoje „Gyvoji grandinėlė 421“: dalyviai sustojo suformuodami skaičių 421. Nuotraukos Giedrės Kšivickaitės

Mokytoja Valentina Zujevaitė

Kategorijos: 2015-2016.