„Kūryba iš mano rankų“

Lietuvos Respublikos Seimas 2015-uosius paskelbė Etnografinių regionų metais, kurių tikslas – telkti visus Lietuvos etnografinius regionus, įvairiapusiškai atskleidžiant jų savitą kultūrą. Palaikant šią gražią ir prasminga iniciatyvą mūsų mokykloje lapkričio – gruodžio mėnesiais organizuotas rajoninis kalėdinių eglutės papuošalų iš vilnos konkursas „Kūryba iš mano rankų“, kuriame dalyvavo 5-10 klasių mokiniai.

Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi tradiciniais liaudies amatais, populiarinti vėlimo amatą, ugdyti liaudies dailės tradicijas, suteikiant galimybę parodyti visuomenei savo darbus, varžytis su bendraamžiais įgūdžiais ir meistriškumu.

Džiaugiamės, kad į šią gražią iniciatyvą įsijungė 10 rajono mokyklų: Užusalių, Bukonių, Panoterių P. Vaičiūno, Barupės, „Neries“ pagrindinės mokyklos, Justino Vareikio, Raimundo Samulevičiaus progimnazijos, Ralio gimnazija, Žeimių mokykla – daugiafunkcis centras  bei Suaugusiųjų švietimo centras. Konkurse varžėsi daugiau nei 50 dalyvių. Stebėdami tokį didelį dalyvių susidomėjimą, esame tikri,  kad tai turėtų tapti gražia tradicija.

5-7 klasių mokinių grupėje I vieta atiteko  Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokinei Medai Lelevičiūtei (mokytoja Danguolė Pinkevičiūtė), II – Panoterių P. Vaičiūno pagrindinės mokyklos mokinei Agnei Matusaitei (mokytoja Deimantė Asačiovienė), III – Žeimių mokyklos– daugiafunkcio centro mokiniui Domantui Imbrasui (mokytoja Neringa Kušeliauskienė).

8-10 klasių mokinių grupėje I vieta atiteko  Jonavos suaugusiųjų švietimo centro mokinei Karinai Galinskaitei (mokytoja Inga Naujokienė), II – Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokinei Živilei Dambrauskaitei (mokytoja Rasa Matutienė), III – Bukonių pagrindinės mokyklos mokinei Viktorijai Meškauskaitei (mokytoja Laima Mačiūnienė).

Didžiuojamės rajono mokytojų kūrybingumu, iniciatyvumu, gebėjimu sudominti bei motyvuoti savo mokinius. Dėkojame Barupės pagrindinės mokyklos mokytojai Gražinai Vitkauskienei, „Neries“ pagrindinės mokyklos mokytojai Rasai Kresnauskaitei, Justino Vareikio progimnazijos mokytojai Natalijai Lapienei už mokinių paskatinimą dalyvauti konkurse bei visiems esamiems ir būsimiems konkurso  „Kūryba iš mano rankų“ dalyviams.

Visus įspūdingus kalėdinius burbulus bus galima pamatyti Jonavos krašto muziejuje nuo 2016-01-04. Nuotraukos

Mokytoja Neringa Kušeliauskienė

Kategorijos: 2015-2016.