„Žeimiai istorijos vingiuose“

Rugsėjo 22 d. mokykloje organizuota ekskursija Jonavos rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams „Žeimiai istorijos vingiuose“, skirta Europos paveldo dienoms ir Žeimių mokyklos įkūrimo 420 metų jubiliejui. Renginyje dalyvavo Jonavos r. Barupės mokyklos, Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos, Jonavos Senamiesčio gimnazijos, Jonavos r. Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro 8-10 klasių mokiniai ir mokytojai. Ekskursiją vedė istorijos mokytoja metodininkė Valentina Zujevaitė.

Ekskursijos pradžia – Žeimių mokykloje, kuri šiemet skaičiuoja 420-ąsias gyvavimo metines. Dalyvius pakvietėme aplankyti Žeimių mokyklos muziejaus etnografijos seklyčią ir mokyklos istorijos ekspoziciją, supažindinome su svarbiausiais mokyklos istorijos epizodais, pristatėme mokykloje veikiančias, jubiliejui skirtas, mūsų buvusių ir dabartinių mokinių darbų parodas.

Ekskursija tęsėsi Žeimių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje. Čia turėjome galimybę žavėtis neogotikinės bažnyčios architektūra ir savita istorija, pabūti šioje sakralinėje erdvėje ir pasisemti dvasingumo.

Žeimių dvare mus pasitikęs Žeimių dvaro sodybos vadovas, menininkas Domas Noreika pasiūlė visiems įlipti į erdvėlaikį ir pabūti kitame laike. Jis vedė  buvusių rūmų koridoriais, kambariais ir aiškino mokiniams, kad panaudodami įvairias netradicines ir senąsias technologijas, siekia atkurti tikrąsias spalvas, išsaugoti Žeimių dvaro autentiškumą.

Ekskursijos pabaiga – Žeimių miestelyje; aplankėme Žeimių koplytėlę, piliakalnį ir kitus paminklus; miestelio centre žavėjomės europinio lygio gatvės rekonstrukcija.

Šiuo renginiu siekėme įprasminti Žeimių mokyklos įkūrimo 420 metų jubiliejų bei padėti mokiniams pažinti Žeimių mokyklos ir krašto istoriją bei kultūros paveldą, skatinti mokinius domėtis gyvenamosios vietovės istorija.

Dėkoju už nuoširdumą ir bendradarbiavimą Žeimių parapijos klebonui kun. Raimundui Kazaičiui ir Žeimių dvaro sodybos vadovui Domui Noreikai. Nuotraukos Giedrės Kšivickaitės

Mokytoja Valentina Zujevaitė

Kategorijos: 2015-2016.