Popietė su poetu Mariumi Glinsku

Kovo 25 d. Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro ir Žeimių miestelio bibliotekos bendra iniciatyva buvo suorganizuota popietė, skirta kelių poezijos knygų autoriaus, poeto Mariaus Glinsko 65 – erių metų jubiliejui paminėti.

Jaukioje Žeimių miestelio bibliotekoje prie arbatos puodelio kartu prisiminti M. Glinsko nueitą kūrybinį kelią susirinko buvę poeto klasės draugai, atvyko klebonas kun. Raimundas Kazaitis ir kiti poezijai neabejingi žeimiečiai.

Bibliotekininkė Asta Chlastauskaitė paminėjo įsimintiniausius poeto biografijos faktus. Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro skaitovai Žilvinas Šuliokas, Samanta Šneliūtė ir Austėja Dobilaitė prabilo jubiliato kadaise parašytomis eilėmis.

Sveikinimo žodį visos mokyklos bendruomenės vardu tarė direktorė Dijana Vazgienė, seniūnijos vardu – seniūnas Faustas Pilipavičius.

Prisiminimais apie poetą dalijosi jo vaikystės ir suolo draugas Kazys Mackevičius, Lietuvos technikos bibliotekos direktorius. Kiti klasės draugai Mečys Pacevičius, Vanda Eigirdienė prisiminė, kad Marius visada mylėjo knygą ir šachmatus.

Poetas M. Glinskas skaitė savo niekur nepublikuotus eilėraščius, pasakojo apie Žeimių mokyklą, gražių žodžių negailėjo buvusiems mokytojams, prisiminė studijų metus, darbą laikraščių ir žurnalų redakcijose.

Popietės pabaigoje muzikinį sveikinimą poetui skyrė Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro kultūros darbuotojos. Nuotraukos

Renginių organizatorė Ingrida Šlepavičiūtė, meno vadovė Ligita Budrikienė

Kategorijos: 2014-2015.