Integruota literatūros ir dorinio ugdymo (tikybos) pamoka

Gruodžio 16 d. 10 klasėje vyko integruota literatūros ir tikybos pamoka „Biblijos slėpiniai“ (tikybos mokytojas G. Miežanskas, lietuvių kalbos mokytoja R. Dailidienė). Tai buvo tarsi apibendrinimas, nes mokiniai ne vieną pamoką gilinosi į Biblijos paslaptis, jos sandarą, biblinius personažus, sąvokas.

Šios pamokos metu dešimtokai domėjosi Biblijos leidybos tiražu, populiarumu, reikšme. Skaitė ir nagrinėjo Šv. Rašto ištraukas, analizavo palyginimus apie sėjėją, talentus. Interpretavo  sūnaus palaidūno ir paklydusių avelių prasmę.

Iš naujo mokiniai žvelgė į Dekalogą. Negatyviai skambančius Dievo įsakymus keitė į pozityvius teiginius. Pasirodo, nebuvo tai labai paprasta. Bandė rasti atsakymus į klausimus – kodėl turiu laikytis Dekalogo, kuo šiandien Dekalogas aktualus? Refleksijai – mintys apie Laiką iš Koheleto knygos (3,1-8).

Mokytoja Ramutė Dailidienė

Kategorijos: 2014-2015.