„Miško pasakos“ paslaptys

Spalio 21 dieną klasės valandėlės metu 6 klasės mokiniai dalyvavo bibliotekos organizuojamojoje pamokoje „Eduardui Mieželaičiui-95“.

Mokyklos bibliotekininkė Edita Gerulaitienė papasakojo mokiniams apie rašytojo asmenybę bei kūrybą. Mokiniai noriai prisiminė mylimus vaikystės personažus – Zuikį Puikį, Kastantą muzikantą, smalsiąją Dainą – ir buvo pakviesti atversti neskaitytą Eduardo Mieželaičio knygą – „Miško pasaka“. Pasak docento dr. Kęstučio Urbos, „Miško pasaka“ – iškilus, turiningas kūrinys, neabejotinai labai svarbus vaikų literatūros istorijoje.

Šeštokai skaitė kūrinio ištraukas, aptarė rašytojo sukurtų metaforų grožį bei prasmę, bandė atrasti biografinį, tautosakinį, mitologinį pasakos kontekstus – mokėsi atidaus skaitymo.

Renginio pabaigoje mokiniai gavo dovanų: bibliotekininkė padovanojo lankstinuką, kuriame šeštokai rado palinkėjimą augti su knyga ir bibliotekoje esančių šeštokams rekomenduojamų knygų sąrašą: jų, pasirodo, daugiau kaip pusšimtis! Nuotraukos Rūtos Juškienės

Mokytoja Rūta Juškienė

Kategorijos: 2014-2015.