Dailės ir muzikos projektas „M. K. Čiurlionis – lietuvių tautos genijus“

Visą balandžio mėnesį 10 klasėje vyko dailės ir muzikos projektas, skirtas M. K. Čiurlioniui.

Per dailės pamokas su mokytoja Aušra Vismantaite nagrinėjome šio menininko dailės darbus, aiškinomės jų atlikimo technikas.

Muzikos pamokų metu su mokytoja Erika Petrošiene klausėmės muzikos kūrinių, aptarėme muzikinės kūrybos temas. Labai patiko integruota dailės ir muzikos pamoka ,,Kaip M. K. Čiurlionis matytų Žeimius“, buvo nepaprastai įdomu piešti, klausant muzikos.

Įspūdį paliko ir dar viena netradicinė integruota šių dalykų pamoka, vykusi balandžio 24 dieną Kauno Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Apžiūrėję ekspoziciją, muzikos salėje klausėmės muzikos ir atlikome užduotis – išdalintose reprodukcijose atpažinome M. K. Čiurlionio darbus, taip pat savo nupieštam paveikslui ,,Kaip Čiurlionis matytų Žeimius“ radome spalvinį, kompozicinį ar emocinį Čiurlionio darbo atitikmenį.

Būtent šie mūsų darbai eksponuojami parodoje, kurią atidarėme gegužės 15 dieną mokyklos fojė bei apibendrinant viso projekto veiklą išsakėme savo mintis:

„integruotos pamokos turi labai daug pliusų, jos labai padeda mokytis “;

„norėčiau daugiau tokių pamokų, išvykų bei įdomių užduočių“;

„per tokią netradicinę veiklą įsimename daugiau įvairių dalykų negu įprastose pamokose ir tai yra daug įdomiau“;

„buvo smagu įsivaizduoti kaip Čiurlionis matytų Žeimius“;

„po tokių pamokų supratau, kad man patinka menai“. Nuotraukos

10 klasės mokinė Rūta Lankelytė

Kategorijos: 2012-2013.