„Tu čia patekai“

Rugsėjo 25 d. Žeimių dvaro sodyboje vyko „Rezidentūros Jo-Jo“ parodos „Tu čia patekai“ atidarymas, į kurį susirinko gausus būrys Žeimių pagrindinės mokyklos mokinių.

Šio renginio metu jie turėjo puikią progą susipažinti su mėnesį Žeimių dvaro sodyboje viešinčiais rezidentais: Erik Lavesson (Švedija), Giorgio Giusti (Čilė), Marta Žuravskaja (Rusija), Tamara Henderson (Kanada), Jana Safronova (Rusija).

Pagrindinėje dvaro rūmų salėje veikė Tamaros Henderson „Baras“. „Baro“ erdvė mokiniams atvėrė galimybę neformaliai bendrauti su įvairių užsienio šalių atstovais, pasitikrinti ir pagilinti anglų kalbos žinias.

Atidarymo metu buvo pristatyta Martos Žuravskajos akvarelių paroda, Janos Safronovos rūbų kolekcija, kurią įkvėpė anksčiau dvare veikusi siuvykla „Lankesa“. Erik Lavesson pristatė Žeimiuose projekto metu sukurtą knygą, kurioje poezija pinasi su trumpa istorija, sapnų rekonstrukcijomis, kasdieniais užrašais.

Koncertinėje vakaro programoje skambėjo gerai ir mažiau žinomos, nuo 3 iki 8 dešimtmečio pasaulio gramofonuose ir patefonuose traškėjusios melodijos, kurias atliko grupės „Elle G“ merginos. Pertraukų metu mokiniai susipažino su grupės instrumentais, galėjo juos išbandyti ir netgi pritarti muzikantėms.

Rezidentus džiugino neabejinga šiuolaikinei kultūrai ir paveldui jaunoji vietos bendruomenė. Nuotraukos

Mokytoja Aušra Vismantaitė

Kategorijos: 2012-2013.