Gyvosios istorijos pamoka

Birželio 7 d. mūsų mokyklos kraštotyros būrelio nariai, vadovaujami mokytojos Valentinos Zujevaitės, dalyvavo Jonavos rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių išvykoje „Partizanų takais“, kurią organizavo „Lietavos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė Vita Montvilienė ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Jonavos rajono komisijos pirmininkė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jonavos filialo pirmininkė Veronika Gabužienė. Išvyka skirta pagerbti Didžiosios kovos apygardos ir visos Lietuvos žuvusius rezistencinės kovos dalyvius, ugdyti pilietiškumą.

Mokiniai aplankė partizanų dislokacijos, mūšių ir žūties vietas, apžiūrėjo rezistencijos paminklus Žeimiuose, Karaliūnuose, Bazilionyse, Upininkuose, Skaruliuose ir Jonavoje. Prie paminklų pasodino gėlių, uždegė žvakeles, pasimeldė už žuvusius, deklamavo eiles ir dainavo partizanų dainas. Vareikių miške mūšio vietoje prie partizanų bunkerio valgė pietus, kuriuos išvirė Upininkų pagrindinės mokyklos virėjos.

Apie Jonavos rajone veikusius Didžiosios kovos apygardos partizanus ir jų kovą už tėvynės laisvę pasakojo tų įvykių liudininkė Veronika Gabužienė. Paminklų autorius tautodailininkas Artūras Narkevičius pasidalijo mintimis apie rezistencijos atminimo įamžinimą.

Žeimiuose išvykos dalyviai apžiūrėjo rezistencijos paminklus, apsilankė Žeimių pagrindinės mokyklos istorijos muziejuje. Čia susipažino su parodėle apie partizaną Julių Vasiliauską – Balandį, klausėsi mokytojos Valentinos Zujevaitės pasakojimo.

Ši mokinių išvyka – tai gyvosios istorijos pamoka, skiepijanti meilę ir pilietinę pareigą tėvynei. Nuotraukos

Mokytoja Valentina Zujevaitė

Kategorijos: 2011-2012.