Susitikimas su Lietuvos Karališkosios Bajorų Sąjungos atstovais

Lapkričio 7-15 d. mokykloje buvo vykdomas projektas „Tautos dvasios beieškant“, skirtas mūsų kraštiečiui skulptoriui Konstantinui Bogdanui atminti ir Lietuvos Karališkosios Bajorų Sąjungos veiklai pristatyti. Projekto vykdymą organizavo darbo grupė: projekto koordinatorė – mokyklos direktorė Dijana Vazgienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Svirskienė, dailės mokytoja Vincė Stasė Pranienė, istorijos mokytoja Valentina Zujevaitė.

Projekto metu parengtos ir mokyklos bendruomenei pristatytos 4 parodos: „Konstantinas Bogdanas ir Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga“, Vilniaus pedagoginio Universiteto Gamtos mokslų fakulteto botanikos katedros fotoparoda „Žalioji pasaka“, „Konstantino Bogdano gyvenimo akimirkos“ (iš tautodailininko A. Narkevičiaus archyvo), „Konstantino Bogdano kūriniai mūsų mokinių darbuose“.

Vyko 1-5 klasių mokinių darbų konkursas „Lietuvos vaikai kuria pasakas“: pradinių klasių mokiniai piešė pasakas, bajorų pilis, penktokai – kūrė paskas apie bajorus, istorijos įvykius, gamtos paminklus. Klasių vadovai savo auklėtinius supažindino su Konstantino Bogdano gyvenimu ir veikla ir Lietuvos bajorų karališkąja sąjunga. Etikos, istorijos, gimtinės pažinimo pamokų metu mokiniai stebėjo ir aptarė filmą „Tarp Strebeikių ir Vilniaus“, filmuotą medžiagą apie bajorų sąjungos veiklą, tarpukario bajorus.

Renginio kulminacija – mokyklos bendruomenės susitikimas su Lietuvos bajorų karališkos sąjungos nariais: Kazimieru Mackevičiumi – Lietuvos bajorų karališkos sąjungos Vilniaus krašto vadu, Lietuvos technikos bibliotekos direktoriumi, senato nariu, Tauru Budriu – LBKS Vilniaus krašto kancleriu, senato nariu, architektu, Zita Bandžaitiene – LBKS Vilniaus krašto tarybos nare, senato nare, mokslininke, Rimantu Vilavičiumi – bajoru, fotografu, parodos „Žalioji pasaka“ autoriumi, Donatu Baikščiu – LBKS senato nariu, legitimacijos komisijos pirmininku, ekonomistu. Renginyje dalyvavo Žeimių seniūnijos Faustas Pilipavičius. „Bajoro titulas yra paveldėtas iš protėvių, mes esame tik bajorų palikuonys,“ – kalbėjo Kazys Mackevičius. Kaip tapti bajorų sąjungos nariu, kas yra legitimacija, ką veikia bajorai – šiuos ir dar kitus klausimus susitikimo metu aiškino vaikams svečiai. Mokiniai, mokytojai, mokykla dovanų gavo LBKS 2012 m. kalendorių

Kazys Mackevičius – buvęs mūsų mokyklos mokinys, projekto „Drąsinkime ateitį“ garbės galerijos narys. Mokinė Agnė Astrauskaitė svečiui uždavė ne vieną klausimą apie jo mokyklinius laikus, studijas ir pan. K. Mackevičiui įteiktas garbės galerijos nario ženklelis. Nuotraukos

Direktorės pavaduotoja ugdymui Danguolė Svirskienė

Kategorijos: 2011-2012.