Paskutinio skambučio šventė

Gegužės 27 dieną Žeimių vidurinėje mokykloje paskutinis mokyklinis skambutis nuskambėjo 55, paskutiniajai abiturientų laidai. Šventė prasidėjo abiturientų montažu ir daina ,,Mano senai mokyklai“.

Pirmokėliai pasveikino dvyliktokus eilėraščių posmeliais bei sušoko linksmą ančiukų šokį. Nepaisydami dvyliktokų rimties, mažieji įtraukė abiturientus į linksmo šokio sūkurį ir savo sveikinimą „pasaldino“ didžiuliu tortu.

Sveikinimo žodį abiturientams tarė mokyklos direktorė Dijana Vazgienė. Ji palinkėjo sėkmės, tvirtybės laikant brandos egzaminus, renkantis savo gyvenimo kelią, apdovanojo geriausiai besimokiusius ir aktyviai mokyklos gyvenime dalyvavusius dvyliktokus.

Sveikinimo žodžių bei patarimų nešykštėjo svečiai: Žeimių parapijos kunigas klebonas Raimondas Kazaitis, Žeimių seniūnas Faustas Pilipavičius, dvyliktos klasė tėvų komiteto pirmininkė Irina Levinskienė.

Pirmoji mokytoja Liuba Jonaitienė ne tik žodžiais priminė, ką šie vaikinai ir merginos veikė prieš 10-12 metų: kiekvienam abiturientui, pirmus žingsnius į mokslą žengusiam Žeimių vidurinėje mokykloje, padovanojo dešimtmetį saugotus vaikystės darbų aplankus.

Klasės vadovė Rūta Juškienė auklėtiniams įteikė po atminimo dovaną – knygą, kiekvieną palydėdama žymių žmonių sentencijomis.

Šventės kaltininkai padėkos žodžius tarė mokytojams bei tėvams, atsidėkodami už rūpestį bei švelnumą įteikė po baltą rožės žiedą. Daina ,,Vaikystė“ nuskambėjo kaip paskutinis nerūpestingų dienų akordas.

Mokyklai abiturientai paliko dovaną – angelą – saugumo, meilės bei tyrumo simbolį, linkėdami, kad šis dvyliktos klasės mokinės Viktorijos Sadauskaitės rankų darbo kūrinys saugotų mokyklą bei suteiktų jai darnos ir ramybės.

Paskutinio skambučio šventės jaudulį išgyveno ir mažieji abiturientai – dešimtokai. Eilėraščių posmais jie atsisveiko su mokykla, dėkojo mokytojams, gerai besimokantys ir visuomeninėje veikloje aktyvūs dešimtokai apdovanoti direktorės padėkomis.

Devintokai dabar lieka mokykloje vyriausi, tampa mokyklos šeimininkais, tad jiems dvyliktokai perdavė simbolinį mokyklos raktą, ir testamentu paliko krūvą įspūdingų „gėrybių“.

Visi mokyklos svečiai, tėveliai bei abiturientai šventei pasibaigus susirinko pabendrauti prie kavos puodelio. Nuotraukos

Mokytoja Rūta Juškienė

Kategorijos: 2010-2011.