Profesinės karjeros ir žmogaus saugos diena

Kovo 17 d. mokykloje organizuota profesinės karjeros ir žmogaus saugos diena. Vyko susitikimai, mokomoji pažintinė išvyka, žmogaus saugos mokymai, organizuotos kūrybinės dirbtuvės, paminėta pasaulinė Žemės diena, mokyklos gimtadienis.

5-12 klasių mokiniai atliko testus, praktines užduotis savęs pažinimo, profesijos pasirinkimo klausimais.

Vyresniųjų klasių merginoms organizuotas susitikimas su buvusia mokyklos mokine

grožio salono ,,Kirpykla visai šeimai“ kirpėja Sonata Silickiene. Viešnia papasakojo apie kirpėjos darbą, supažindino su madingomis šukuosenomis, plaukų priežiūros priemonėmis, pateikė praktinių patarimų.

Vyresniųjų klasių vaikinai susitiko su buvusiu mokyklos mokiniu Imantu Cesliavičiumi. Mokiniai sužinojo apie inžinieriaus profesijai reikalingas asmenines savybes, mokymąsi Kauno technikos kolegijoje, tęstines studijas.

Aštuntokams organizuota mokomoji pažintinė išvyka į Žeimių miestelio biblioteką. Renginio ,,Pažinkime profesiją: bibliotekininkas“ metu mokiniai susipažino su bibliotekininko profesija, veikla, teikiamomis paslaugomis, bibliotekos fondais. Bibliotekininkė Asta Chlastauskaitė papasakojo apie dalyvavimą projekte ,,Bibliotekos pažangai“, padovanojo plakatų ,,Kaip naudotis internetu“, pavaišino saldainiais ir gaiviaisiais gėrimais.

8-12 klasių mokiniai klausėsi Jonavos darbo biržos Darbo centro vadovės Rimos Slivinskienės paskaitos ,,Pagalba renkantis profesiją“. Viešnia papasakojo apie profesijos rinkimosi formulę, savo norų įvertinimo svarbą, supažindino su populiariausių  specialybių Lietuvoje dešimtuku, paaiškino gyvenimo aprašymo, motyvacinio laiško specifiką. Mokiniai atliko praktines užduotis.

Žmogaus saugos mokymų metu buvo prisiminti žemės drebėjimo, cunamio, atominės elektrinės avarijos padariniai Japonijoje, kalbėta apie Černobylio atominės elektrinės pasekmes prabėgus 25 metams po nelaimės.

Kūrybinių dirbtuvių su Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto magistrantūros I kurso studentėmis Daiva Gustaite ir Renata Kilinskaite veikloje dalyvavo mokinių tarybos, metraštininkų būrelio nariai. Mokiniai susipažino su pagrindiniais kinematografijos principais, žaidė, improvizavo, mokėsi kūrybiškai pažvelgti į juos supančią aplinką.

35 mokiniai dalyvavo 1-12 klasių tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra 2011“.

Paminėta pasaulinė Žemės diena, mokyklos gimtadienis. Mokiniai dalyvavo viktorinose, stebėjo ir aptarė filmą ,,2012-ieji metai. Paskutinė diena“, skirtą pasaulinei Žemės dienai paminėti.

Mokytoja Elena Vojevuckaitė

Kategorijos: 2010-2011.