Renginiai, skirti Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – 20-ties metų sukakčiai paminėti

Mokykloje kasmet minime Sausio 13-ąją, pagerbiame tądien žuvusius už mūsų laisvę. Šiais metais, minint  Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, 20-ties metų sukaktį, organizuota keletas renginių: dalyvavome Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, pravedėme netradicinę pamoką „Išaušta laisvės aušra“, išleidome stendinį pranešimą „1991-01-13. 20 metų Laisvės gynėjų dienai“.

Renginių tikslai: įprasminti Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, 20-ties metų sukaktį, prisiminti ir pagerbti žuvusius bei nukentėjusius per kruvinuosius 1991 metų sausio įvykius, puoselėti mokinių istorinę atmintį ir patriotiškumą.

Renginių organizavimo darbo grupė: direktoriaus pavaduotoja Danguolė Svirskienė, mokytojos Sigita Juknienė, Asta Vancevičienė, Valentina Zujevaitė.

Ketvirtadienį, sausio 13-ąją 8 valandą prasidėjo pilietinė akcija „Atmintis gyva, nesliudija“. Mokykloje buvo užgesinta šviesa ir kiekviename lange įžiebta žvakutė, atminimo ir vienybės simbolis. Žvakelių liepsna pleveno 10 minučių. Akcijoje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, 1-12 klasių mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai.

Po pilietinės akcijos 1-12 klasių mokiniai ir mokytojai susirinko aktų salėje, kur vyko netradicinė pamoka „Išaušta laisvės aušra“. 7 b klasės mokinys Ignas Danilevičius deklamavo eiles, 8 b klasės mokiniai Viktorija Maželytė, Matas Puikys, Raimondas Andriūnas skaitė Televizijos bokšto gynėjų liudijimus, dvyliktokas Šarūnas Stankevičius parodė skaidres su 1991 metų sausio įvykių nuotraukomis. Mokyklos direktorė Dijana Vazgienė apibūdino pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ mastą, pabrėžė mokinių pilietinės iniciatyvos svarbą, padėkojo mokiniams už aktyvų dalyvavimą, susikaupimą ir rimtį. Istorijos mokytoja Valentina Zujevaitė priminė mokiniams 1991 metų sausio įvykių istoriją, palygino Televizijos bokšto gynybą su žymiausiomis lietuvių tautos kovomis už laisvę. „Praėjus 20-čiai metų nuo kruvinosios Sausio 13-osios, mes dar aiškiau matome tą ypatingą tautos vienybę, dvasios jėgą ir valią, kai plikomis rankomis ir tik daina apsiginklavę Televizijos bokšto gynėjai stojo prieš tankais ir automatais ginkluotą karinę galybę. Mes gedime žuvusiųjų ir švenčiame pergalę,“ — sakė mokytoja.

Renginio kulminacija — skaidrių pateiktis „Sausio 13-osios aukos: žuvę už Lietuvos laisvę“. Mokiniai atidžiai ir pagarbiai stebėjo 14 Lietuvos laisvės gynėjų, žuvusiųjų Sausio 13-ąją, fotografijas, garsiai perskaitė jų pavardes. Tylos minute pagerbtas jų atminimas.

Renginio pabaigoje tradiciškai sudainavome dainą „Laisvė“.

Informacija apie mokykloje vykusius renginius, skirtus Laisvės gynėjų dienos 20-ties metų sukakčiai paminėti, perduota Tarptautinei komisijai. Nuotraukos

Istorijos mokytoja Valentina Zujevaitė

Kategorijos: 2010-2011.