LIETUVA

Rugsėjis

Spalis

Projekto veiklos stendas

Rugsėjo 22 d. (rudens lygiadienio dieną) – netradicinė pamoka, skirta Žemės planetos metams paminėti

Projekto logotipo konkursas

Lapkritis

Apsilankymas UAB „Jonavos vandenys“ nuotekų laboratorijoje

Projekto logotipų vertinimas

Mokiniai moko mokinius.

Comenius mokinių grupės nariai parengė pamokas 5-10 klasių mokiniams apie Lietuvos ir pasaulio ekologines problemas,

ekologines organizacijas, jų funkcijas, pristatė būdus, kaip prisidėti prie aplinkos išsaugojimo.

Gruodis

Paroda – konkursas „Netradicinė eglutė 2008“

5-11 klasių mokinių dailės darbų paroda „Žemė mūsų akimis“

2009 m.

Kovas

Žeimių vidurinės mokyklos delegacija partnerių susitikime Turkijoje

Gegužė

Partnerių susitikimas Lietuvoje

Spalis

Žeimių vidurinės mokyklos delegacija partnerių susitikime Slovėnijoje

2010 m.

Sausis

Mokykloje organizuotas konkursas CD „We sing for  nature together“ viršeliui sukurti

Vasaris

Vykdant Comenius daugiašalės partnerystės projekte numatytas veiklas, 2010 m. vasario 12 d mokykloje organizuota netradicinė sveikatos diena „Ar kada gėrei arbatą?“

Kiekviena klasė parengė ekspozicijas, supažindinančias su vaistažolių gydomosiomis savybėmis. Mokiniai ir mokytojai galėjo vaišintis arbatomis, paragauti medaus su alijošiumi bei riešutais, išgerti šaltalankio sulčių.

Iš Comenius koordinacinės grupės narių sudaryta komisija geriausiai įvertino 10 klasės ekspoziciją. Originalumu išsiskyrė 7b ir 9 klasių ekspozicijos. Šios klasės buvo apdovanotos padėkos raštais bei arbatažolių pakeliais. Mokiniai atsakinėjo į biologijos mokytojos Alės Zakarackienės paruoštus viktorinos klausimus. Visos klasės turėjo galimybę parodyti savo poetinius bei piešimo talentus, nupiešdamos vaistažoles bei parašydamos trumpus eilėraščius apie jų naudą. Geriausia buvo pripažinta 8 klasės kompozicija apie žemuogę.

Jonavos krašto muziejus pristatė edukacinę programą „Arbatos paslapčių  beieškant“. Muziejaus darbuotojai teatralizuota forma papasakojo arbatos kilmės ir jos kelionės į Lietuvą istoriją, supažindino su arbatos gėrimo tradicijomis Lietuvos didikų šeimose, pamokė, kaip reikia paruošti ir gerti arbatą, visus pavaišino keliomis arbatų rūšimis.

Comenius mokinių  koordinacinės grupės nariai  Matas Puikys, Liucija Stašionytė  ir Raimundas Klezys, pavirtę burtininke ir peliukais, apžvelgė  gydymosi žolelėmis tradicijas, aiškino skirtumus tarp užpilų, nuovirų  ir tinktūrų bei  kvietė klases supažindinti juos su daugiau vaistažolių. Klasės pasirinko įvairias menines vaistažolių  pristatymo formas: mokiniai šoko, pasakojo istorijas apie vaistažoles, vaidino miniatūras. Komisijos nuomone, geriausias buvo 9 klasės pasirodymas: indiškas šokis ir žiūrovų vaišinimas arbata.

Kovas

Žeimių vidurinės mokyklos delegacija dalyvavo partnerių susitikime Rumunijoje

Vilniaus oro uoste

Rumunijos ir Lietuvos projekto koordinatoriai

Susitikimas su Roman miesto

vicemeru ir kancleriu

Projekto dalyvių sutikimas mokykloje

Mokinių koncertas projekto dalyviams

Mokiniai egzaminuoja mokytojus

Pristatome Lietuvos vaistažoles ir arbatas

Mūsų mokyklos komanda

prie savo parengto stalo

Prie Neamt vienuolyno cerkvės

Vanatori nacionalinio parko muziejuje

Projekto dalyviai Bicaz Gorges

nacionaliniam parke

Prie Raudonojo ežero

Gegužė

Žeimių vidurinės mokyklos delegacija VI (baigiamajame) projekto partnerių susitikime Bulgarijoje,

Vratcos miesto SOU OTEC PAISII mokykloje (gegužės 17-21 d.)